• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Karikatūra par potētajiem un nepotētajiemKas būs svarīgāks: epidemioloģiskā drošība vai sabiedrības šķelšana? Attēls no: mercurynews.com

«Potēto kasta» drīkstēs nēsāt dzeltenas bikses un zvārguļus degunā

Ij nepieminiet cilvēktiesības: sociālā sērga ar baiso nosaukumu “Covid-19” tās ir atcēlusi globālā mērogā! Mēs, protams, varam cerēt, ka tas nav noticis uz visiem laikiem, tomēr atmetīsim ilūzijas un atzīsim: šai situācijai nav precedenta, cilvēce pirmo reizi ir nostājusies aci pret aci nevis ar medicīnisku, bet sociālu kaiti, kad tiek ārstēti un izolēti nevis slimie (pusotra gada laikā tā arī nav radītas efektīvas zāles), bet gan veselie. Un sabiedrība kopumā neiebilst, ka vara cenšas mūs sašķelt attiecīgās kastās.  

Dzintars Zaļūksnis

Piedalieties eksperimentā! Aicinām izmēģinājuma trusīšus. Vakcīnu ražotāji jums neko nemaksās, toties mēs ļausim justies brīvāk! Diemžēl tieši šādi pašlaik izskatās Ministru kabineta sāktais process par privilēģiju piešķiršanu vakcinētajiem pilsoņiem. Manuprāt, nu ir diezgan skaidrs, ka mutes un deguna aizsegiem “Covid-19” profilaksē nav būtiskas nozīmes,– pretējā gadījumā diezin vai pat mūsu bezatbildīgā valdība riskētu noņemt maskas paklausīgākajai – bet joprojām, domājams, ne mazāk infekciozajai – sabiedrības daļai.

Nudien, Krišjāņa Artura Kariņa brigādei tagad būtu jāsadrūvējas, jo tās propagandisti nav iestāstījuši lētticīgajai publikas daļai, ka “Covid-19” izplatību veicina, piemēram, dzeltenas bikses un zvārgulis degunā. Tas dotu iespēju pasludināt, ka dzeltenas bikses un zvārgulis ir vakcinēto privilēģija. Pārliecinoša pamatojuma šā kā tā nekam nav, tak vismaz būtu jautri!

Turpretim tagad valdībai diemžēl nekādi lielie pīrādziņi sev lojālajai tautas daļai vis nesanāk. Ministru kabinets ir atbalstījis Veselības ministrijas (VM) izstrādātos priekšlikumus par ierobežojumu pakāpenisku  atvieglošanu tiem, kas vakcinējušies pret “Covid-19”. Tiesa, kādi konkrēti būs šie atvieglojumi, ministri vēl diskutēšot, bet kopumā process, varam teikt, ir sācies!

Atgādināšu, ka tas notiek laikā, kad nekur pasaulē nav un nevar būt drošas informācijas nedz par vakcīnu (nevienas!) nekaitīgumu ilgtermiņā, nedz par to ietekmi uz specifiskām cilvēku grupām, nedz par to darbību par pāris mēnešiem ilgākā laika posmā, un pat ne par tādām hipersvarīgām lietām, vai vakcīnas ir pietiekami efektīvas, ja ir, tad uz cik ilgu laiku, un vai potētais cilvēks var būt infekcijas izplatītājs…

Tomēr mūsu valdība varonīgi ignorē zināšanu trūkumu un piedāvā ierobežojumu “drošu un kontrolētu atcelšanu” vairākos posmos.

Pirmajā posmā, kas sagaidāms jau nākamnedēļ, potētajiem pilsoņiem “drošības protokolā” tiks piešķirti tādi paši izņēmumi, kādi tiek piemēroti tiem, kas kovidu ir pārslimojuši. Tātad – nekas būtisks. Piemēram, vakcinētajiem pilsoņiem varētu atcelt pašizolācijas prasību pēc atgriešanās Latvijā no ārvalstīm.

Otrajā posmā (maija beigās) tiek plānots atļaut vakcinētajiem neizmantot individuālos aizsardzības līdzekļus “slēgtos un kontrolējamos kolektīvos”. Jādomā, kas tas attiecas galvenokārt uz darba vietām, jo viegli iedomāties, kādu drūzmu un konfliktsituācijas šāda šķirošana radītu, piemēram, pie lielveikalu ieejām. Tik tiešām, potētajiem varētu tikt atcelta prasība lietot mutes un deguna aizsegus darba vietās – tomēr ar nosacījumu, ka telpā nedrīkstēs atrasties vairāk par 20 tādiem pašiem – tātad vakcinētiem – cilvēkiem.

Trešajā posmā (domājams, no 1. jūnija) būšot paredzēti atvieglojumi individuālo pakalpojumu saņemšanā. Nu, lieliski! Nevakcinētie ātri vien vizuāli noslāņosies, jo frizieriem un kosmetologiem būs atļauts apkalpot tikai potēto kastu.

Pēdējā, ceturtajā posmā (tas sākšoties pirms Jāņiem) vakcinētie saņemšot papildu atvieglojumus publisko pasākumu un sapulču apmeklēšanā. Svarīgākais noteikti ir tas, ka valdība atļaus viņiem līgot lielākā pulciņā un ilgāku laiku – piemēram, līdz desmitiem vakarā. Vai pat līdz pusnaktij.     

Jā, K.A.Kariņa kompānija, būdama visai dūšīgi noskaņota, ne nieka nebaidās no visādiem svešzemju – Kipras, Bolīvijas vai Gulbenes – vīrusa štammiem, tāpēc no nākamās nedēļas laidīs Latvijā iekšā arī vakcinētus ļautiņus, kas ierodas no jebkuras Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalsts, un viņiem nebūs jāsēž pašizolācijā.

Skaidrs, ka nevakcinētajiem tumsoņām radīsies grūtības viņus identificēt un nāksies raustīties no visiem. Bet tieši tāpēc viedā valdība nešķiro apzinīgo un neapzinīgo pilsoņu kastas nedz pēc bikšu krāsas, nedz zvārguļiem degunā. Vismaz šajā sabiedrības šķelšanas posmā tas būtu par agru, jeibogu, par agru.

Tavs komentārs par rakstu: