• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Jānis BordānsJānis Bordāns: lieciet mani mierā, es rakstu! Foto: Ieva Ābele, Saeima

Pretenzijas pret NĪN celšanu izsakiet Jānim Bordānam un viņa vēlētājiem!

Jāņa Bordāna vadītās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātais Kadastrālās vērtēšanas noteikumu projekts 30. maijā ir izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē un tādejādi sācis savu ceļojumu pa varas gaiteņiem. Līdz ar to mēs esam guvuši apstiprinājumu, ka Bordāns tik tiešām nejoko un nolēmis pietuvināt kadastra vērtību “tirgus vērtībai”.

Dzintars Zaļūksnis

Zinot, ka nedz pats Bordāns, nedz viņa vadītā Jaunā konservatīvā partija (JKP) nemēdz uzdot “liekus” jautājumus, kur nu vēl meklēt uz tiem atbildes, varam būt droši, ka šaubas “jaunos konservus” nemocīs, un beigu galā tūdaliņu sabiedrība iegūs sen gaidīto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmju paaugstinājumu, turklāt līdz biedējošiem apmēriem, jo nav noslēpums, ka tieši patlaban nekustamā īpašuma “tirgus vērtības” – precīzāk, tas, ko par “tirgus vērtībām” uzskata politiskais isteblišments – ir nedabiski uzblīdušas, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc gan nekustamā īpašuma atsavināšanas darījumu, gan īres/nomas tirgū vērojama stagnācija un tajā figurē pārsvarā nerezidentu nauda. Bet tas nozīmē, ka, paaugstinot NĪN, neglābjami tiks izraisīts ēku, zemes un mežu atsavināšanas vilnis – par sliktu Latvijas pilsoņiem un par labu salīdzinoši daudz turīgākajiem ārzemniekiem. Ja Bordāns to ”nav iedomājies”, varam apšaubīt viņa prāta spējas. Ja viņš to zina – tad viņam nav sirdsapziņas. Bet JKP vēlētājiem laikam gan “viens pīpis”, vai viņu elks ir muļķis vai nelietis.

TM jau iepriekš ir atzinusi (šeit), ka pēc jauno noteikumu pieņemšanas “daudzu īpašumu kadastrālās vērtības augs”. Par to ietekmi uz NĪN maksājumiem vēl tikšot lemts. Jaunās kadastrālo vērtību bāzes būs zināmas nākamā gada vidū, bet piemērotas tās tiks no 2021. gada. Starp citu, no 1.  līdz 15. maijam ikviens varēja izteikt par to savu viedokli. Paspējāt? Nē? Nu vairs nekā! Arī iebildumus par to, ka šajās divās tik nopietna jautājuma apspriešanai atvēlētajās nedēļās bija kopumā 6 brīvdienas, varat mierīgā garā nolaist podā. Ne nu Bordāns tos klausīsies, ne viņam tas jādara. Muti ciet, pajoliņi!

Bet nav jau kam citam tās pretenzijas pret NĪN celšanos izteikt. Nezinu, vai tie, kas 13. Saeimas vēlēšanās savu balsi atdeva JKP, jūtas līdzvainīgi (atļaušos šaubīties, jo lai nu ar ko, bet pašattaisnošanās instinktu īstenam latvietim vienmēr viss ir bijis labākajā kārtībā). Bet te nu ir jūsu 6. oktobra lēmuma rezultāts! 

5 Komentāri


 1. 7ion
  2019-05-31

  No SV atbilde nav vajadzīga. Interesanti ko domä un ko darīs tie kas balsoja par "jaunajiem konserviem"? SV = Saeimas Vïri, vai Siles Vepri , kä nu kuram tīk. Highly Likely tieši pēdėjie ir izveidojuši valdoņu koalīciju

 2. Aldonis
  2019-06-07

  Nevajag nodarboties ar dezinformāciju. NĪN piemērošana arī tiks pārskatīta, tur būs reforma, kā rezultātā NĪN samazināsies un normala izmēra ģimenes mājoklim pat vispār nebūs

  • Dzintars
   2019-06-07

   Tas labi, Aldoni, ka Jūs tam ticat. Līdz šim gan valstī gandrīz vienmēr ir noticis tā, kā prognozēju es. Ja Jums izrādīsies taisnība un Bordānreforma tiešām ievērojamai daļai NĪN maksātāju atvieglos dzīvi, apsolu, ka uzrakstīšu slavējošu rakstu.

   • Jūrnieks⚓
    2019-07-25

    Nevajag tautu tracināt,Bordana k-gs. Viņa jau tā ir"noslaukta"."Biezajiem" tas ir pie vienas vietas.Bet ko lai dara trūcīgie?

 3. ARTIS
  2019-07-25

  KUR IR TIE BIEZIE VĒLĒTĀJI,KAM VAJADZĪGI NĪN MESLI , PAMATIEDZĪVOTĀJAM ,MELNO DARBU STRĀDNIEKAM AP MINIMĀLO - TĀDI NAV, PIESAKATIES MAN LAI VAR SASKAITĪT KAUT VIENS ,LIELĪTIES VISI MĀK- kas tu nevari samaksāt -nabags. PRETĒJĀ GADĪJUMĀ JĀŅEM BORDĀNAM TIESĪBAS NOST, SĀPĪGI IZNĪCINĀT SAVĒJOS. PĀRSTĀVOT JŪS VIENAM PAŠAM .TAD KĀ PĒC MĒS NEVARAM ATCELT NĪN? .MISTIKA .TAD KĀPĒC JUMS NAV KONCENTRĒTA SALIKUMA PAMATOJUMS PIEMEKLĒTS, JA ARĪ KĀDS PIETEIKSIES , PIESAKAMIES KAMĒR VAR ="IZMANTO IESĒJU UN 3 CILVĒKUS PA DRAUGAM PAŅEM LĪDZI AIZ-SAULĒ". Es tikai redzu budžeta ienākumus, kurus nevienam nevajag un neviens neparakstās. Tad priekš kam?

Tavs komentārs par rakstu: