• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egils LevitsEgils Levits: ekspertiem jābūt anonīmiem! Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Prezidents pamodies. Prezidents draud. Prezidents grib atbildību!

Valsts prezidents kā figūra Latvijā nav tas labākais politiskās atbildības paraugs. Koalīcijas partijas viņu ir ievēlējušas, un tās pašas partijas viņu var ievēlēt vēlreiz vai to nedarīt. Tāpēc laikam gan taisnība būs tiem, kas domā, ka Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš, sajutis dumpi uz kuģa, aizskrēja pie Valsts prezidents Egila Levita pasūdzēties/meklēt palīdzību.  

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Kopš pašiem kovidsituācijas sākumiem Levits ir it kā anihilējies. Proti, fiziski viņš it kā ir, turklāt nav atstājis valsts teritoriju, tomēr ieracies absolūti necaursitamā pašizolācijā, šķiet, pat neinteresējoties par to, kas notiek valstī un kā dzīvo ļaudis, kuriem viņš uzmeties par šefu.

Un, lūk, pēc K.A.Kariņa mājiena šis visos aspektos dārgais prezidents ir pamodies, ierunājies un... labāk būtu, ja viņš to nebūtu darījis, palikdams savas prezidenta pils sienās.

Ja pēc “Covid-19” ierobežojumu mīkstināšanas, draud Levits, augs kovidcipariņi, bargi paziņo Levits, tad Kariņam būs, norāda Levits, jāprasa atsevišķu ministru atkāpšanās! Kuru? Nu, to kuri neklausās anonīmajos, bet visuspēcīgajos kovidekspertos un viņiem par spīti grib atdzīvināt ekonomiku.    

Taču, kā mēs visi labi zinām, Levits Kariņam nav nekāds priekšnieks, drīzāk gan otrādi! Turklāt Valsts prezidents, kurš nekādi nekontrolē situāciju, liek atlaist neīstos ministrus. Un atkal – nemeklējiet viņa vārdos nekādu loģiku! Ar Levita muti nerunā pats Levits. Vai varbūt tomēr runā? 

Pateicis, ka “situācija valdībā ar lēmumu pieņemšanu un “Covid-19” krīzes menedžmentu ir neapmierinoša”, viņš vis neprasa, lai atkāpjas pats K.A.Kariņš, kurš taču par to ir atbildīgs. Nē, Levita ieskatā “nav pieļaujams, ka ministri uzstājas kā savas nozares lobiji”. Bet kas tad ir ministri, ja ne savas nozares lobiji politiskajā balagānā? Ak, jā, tālāk seko kārtējā Levita valodas pērle jeb kalambūrs: sak, Ministru kabinets ir “atbildīgā institūcija, kurā ir jālemj par valsti kopumā, nevis par atsevišķām nozarēm”. Tātad, atsevišķas nozares, Levita kungs, neietilpst valstī kopumā?  

Levitaprāt, lemjot par ierobežojumu mīkstināšanu, “jāņem vērā epidemioloģiskā situācija un ekspertu paustais, kuri skaidri brīdinājuši, ka ierobežojumu mazināšana radīs lielu veselības sistēmas krīzi”.

Ko tas nozīmē, godātais prezident? Vai to, ka jums uzticētajiem cilvēkiem ir jāturpina sēdēt bezdarbībā un ar maskām uz sejas, bet bez iztikas līdzekļiem? Lai mācās, tā teikt, iztikt bez maizes un izpriecām!

Īpaši mulsina kāds apstāklis: prezidents esot pārliecināts, ka visiem jāklausa ekspertus. Ja jūs runājat par personisku atbildību, tad vismaz nosauciet šos ekspertus vārdā! Citādi, grēks atzīties, jādomā, ka runa ir par diviem draugiem Ugu Dumpi un Juriju Perevoščikovu. Vai tomēr ir vēl kāds eksperts, ko mēs nezinām?

Kaut kāda aplam nepārliecinoša atbildība sanāk, ja jūs piesaucat konkrētus ministrus, bet nostādāt viņiem pretim anonīmus ekspertus.

Tad jau taisnīgāk būs, ja K.A.Kariņa valdība demisionēs, bet valsts vadīšanu uzņemsies šie vārdā nesauktie eksperti. Un tad jūs par viņiem varēsiet uzņemties atbildību, godātais valsts prezidenta kungs. Ij politisku, ij personisku. 

Tavs komentārs par rakstu: