• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Pfizer" un "BioNTech" vakcīnaJau līdz šā gada beigām "Pfizer" un "BioNTech" sola piegādāt Eiropas Savienībai 200 miljonus dozu vakcīnas. Foto: Getty Images

Priecas vēsts! Drīz centralizētās bailes nomainīs centralizēta vakcinēšana

ASV farmācijas gigants “Pfizer”, kurš neilgi pirms kovidpanikas sākuma pēkšņi pārstāja ar savām zālēm apgādāt Latvijas sirds un asinsvadu slimniekus, 30. novembrī iesniedzis pieteikumu kopā ar Vācijas kompāniju “BioNTech” izstrādātās “Covid-19” vakcīnas nosacītai apstiprināšanai Eiropas Zāļu aģentūrā (European Medicines Agency).

InfoTOP.lv, izmantojot ātvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Abi Big Pharma uzņēmumi cerot, ka to izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu būs pieejama Eiropā jau līdz gada beigām, ziņoThe Wall Street Journal”. 11. novembrī “Pfizer” un “BioNTech” ar neslēptu sajūsmu informēja, ka ar Eiropas Komisiju ir izdevies noslēgt līgumu par 200 miljonu dozu to vakcīnas kandidāta piegādi Eiropa Savienībai.    

SARS CoV-2” vakcīnas izstrādē “Pfizer” un “BioNTech” ir līdzīgās pozīcijās ar ASV farmācijas kompāniju “Moderna”, kura arī novembra pēdējā dienā lūdza ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi (The United States Food and Drug Administration, FDA) atļaut ārkārtas gadījumos jau tagad izmantot tās izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu un iesniedza pieteikumu vakcīnas nosacītai apstiprināšanai Eiropas Zāļu aģentūrā.

Tavs komentārs par rakstu: