• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Raimonds VējonisRaimonds Vējonis: "Uz to mums atkal..." Foto: LETA

Prieks un laime! – tagad zināsim, kuriem Saeimas deputātiem nepatīk Valsts prezidents

Saeimas deputāti ir “piebeiguši” vēl vienu priekšvēlēšanu dižpīli (mighty duck): pametuši nekritiskajai sabiedrībai pliku kaulu ar zīmolu “Valsts prezidenta atklātas vēlēšanas”. Daļa vēlētāju tagad droši vien izjūt kādu šķipsniņu laimības, lai gan arī viņi diezin vai spēs kaut cik jēdzīgi atbildēt uz jautājumu: ko tas mainīs manā dzīvē?

Dzintars Zaļūksnis

Ko nozīmē grozījumi Satversmē, kurus atbalstīja gandrīz visi Saeimas deputāti un kuri paredz Valsts prezidentu parlamentā ievēlēt atklāti?

Tikai to, ka pēc Valsts prezidenta ievēlēšanas vairs neklīdis neapstiprinātas un arī nenoliegtas baumas par to, kā kurš ir balsojis. Tiem, kas vēl nesaprata: pirmkārt, Valsts prezidentu turpinās izvēlēties koalīcija un ievēlēt Saeima. Otrkārt, Valsts prezidenta kompetence paliek tāda, kāda tā bijusi līdz šim. Treškārt, arī sabiedrības viedoklis paliek tur, kur tas bijis līdz šim – t.i., miskastē.       

Šie Satversmas grozījumi stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī. Vēl jāveic grozījumi Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā, bet 12. Saeimas deputātiem tā ir tīrā špicka.

Galvenais, ka reizē ar Jaungada salūtu stāsies spēkā grozījumi mūsu valsts Pamatlikumā. Mēģiniet to neaizmirst starp divām šampanieša glāzēm, jo šo grozījumu praktisko nozīmi jums diezin vai izdosies sajust.  

Tavs komentārs par rakstu: