• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jūra pie PaldiskiemJūra pie Paldiskiem. Foto: Siim Lõvi /ERR

Privātie investori par LNG termināli: ja igauņi grib pirkt somiem kuģi, mēs nepiedalāmies!

Privātās kompānijas “Alexela” un “Infortar” pārtraukušas sarunas ar Igaunijas valsts pārvades sistēmu operatoru “Elering” par sašķidrinātās dabasgāzes (liquefied natural gas, LNG) termināļa izveidi Paldisku ostā.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Abu uzņēmumu skatījumā “Elering” piedāvājums (par to InfoTOP.lv rakstīja šeit) par LNG termināļa piestātnes būvniecību privātajiem partneriem nav pieņemams un tādēļ sarunas ar valsts kompāniju ir uzskatāmas par izbeigtām, jo “Elering” neesot izrādījusi pietiekamu vēlmi īstenot projektu.

Lai garantētu piegāžu drošību, “Alexela” un “Infortar” turpinās sarunas ar Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministriju (Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), paziņojumā medijiem norādīja uzņēmumi.

Alexela Group” valdes priekšsēdētājs Marti Hēls (Marti Hääl) pauda viedokli, ka divus mēnešus ilgušajās sarunās “Elering” nav izrādījusi vēlmi strādāt, lai Igaunijā “līdz rudenim vai vispār jebkad” izveidotu LNG termināli.

Hēls paskaidroja, ka runa bijusi par to, vai kompānijai uzņemties 15 vai 30 miljonu eiro zaudējumus, investējot nepilnus 40 miljonus eiro, kamēr “Elering” plāno par “gandrīz simt miljoniem eiro Igaunijas nodokļu maksātāju naudas praktiski nopirkt kuģi somiem. Un šķērslis nav tas, ka desmit gadu noma vairāk nekā divas reizes pārsniedz sākotnējās kuģa būvniecības izmaksas un kuģa īpašnieks gūst ārkārtīgi lielu peļņu”.

Alexela” vadītājs uzsvēra, ka privāto kompāniju piedāvājums Igaunijas nodokļu maksātājiem ir izdevīgāks gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. 

Tavs komentārs par rakstu: