• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tēja ar kokas krūma lapāmLatīņamerikā šāda tēja ir ikdienas produkts, Latvijā - noziedznieka instruments. Foto no: liwts.org

Prīverta «jociņš-spociņš»: kokas lapu tēja Muitas policijas izmeklētājai

Savulaik bēdīgi slavenais narkokurjers Rolands Prīverts (Priverts) nopratināšanas laikā Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes izmeklētāju apsveicis Policijas darbinieku dienā un centies viņai uzdāvināt Bolīvijas lidostā iegādātu tējas paciņu, kuras sastāvā ir kokas lapas. Taču tādā veidā Prīverts ticis pie jaunas apsūdzības.

Prīverts skaidro, ka konkrētajai tējai Bolīvijā tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības un tai neesot "nekāda sakara ar narkotikām". "Šo tēju kā humora pilnu suvenīru iegādājas daudzi tūristi, kas dodas uz savām dzimtajām valstīm. Tāpēc man pat bija ideja, ka varētu to izplatīt Latvijā," norāda Prīverts, piebilstot, ka viņam no lidostas pat saglabājies tējas pirkuma čeks, kurš esot pievienots lietai.

"Šādus suvenīrus esmu dāvinājis arī citu valstu muitniekiem, kuri, ņemot vērā iepriekšējās sodāmības, mani lidostās regulāri pārmeklē. Vienmēr attieksme ir bijusi pozitīva, un es pat iedomāties nevarēju, ka Latvijas muitas izmeklētāja nolems šo nevainīgo suvenīru "izņemt", "ieprotokolēt" un veikt vēl ekspertīzi ar mērķi atrast tur kādas narkotiskās vielas," sašutis bijušais narkotiku kontrabandists.

Prīverta advokāte Rada Matjušina norāda, ka kokas tējas paciņā eksperti atraduši it kā ķīmiski ražotu narkotisko vielu. "Tomēr šķiet absurdi un neticami, ka starptautiskā lidosta tirgo stiprās narkotikas, maskējot tās tējas paciņās," pauž advokāte.

Prīvertam par šo jociņu-spociņu draud cietumsods.

Tavs komentārs par rakstu: