• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aivars LembergsAivars Lembargs uzskata, ka pats ir apzagts. Foto: Evija Trifanova/LETA

Prokuratūra prasa Aivaram Lembergam 8 gadus cietumā un mantas konfiskāciju

Prokurors Juris Juriss 7. martā notikušajās tiesas debatēs lūdza tiesu apsūdzētajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA informāciju

Savukārt Lemberga dēlam Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot sodu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, bet Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim – brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, arī ar mantas konfiskāciju.

Prokurors Juriss atturas prognozēt, vai spriedumu tiesa varētu nolasīt šogad. Lemberga tiesāšana jau sen ir pārsniegusi jebkādus saprātīgus termiņus. Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē, bet Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009. gada 20. augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši.

Prokuratūra Lembergu apsūdz kukuļņemšanā sevišķi lielos apmēros, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanā, dienesta viltojumos, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā un citos noziedzīgos nodarījumos. Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Tavs komentārs par rakstu: