• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Laimdota Straujuma uzstājas gaismas pilī"Eita nu! Ar "Citadeli" viss kārtībā!" Foto: Edijs Pālens/LETA

Prokuratūra sāk pārbaudi par «Citadeles» darījumu. Straujuma samelojusies?

Saistībā ar Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas iesniegumu Ģenerālprokuratūra sākusi resorisko pārbaudi par AS "Citadele banka" ("Citadele") pārdošanas darījumu

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas iesniegums ir slepens, tomēr laikraksts „Diena” ziņo, ka  runa esot par četriem punktiem, no kuriem trīs attiecoties uz premjerministri Laimdotu Straujumu.  

Divas epizodes saistītas ar valdības 2014. gada 29. jūlija slēgto sēdi, kurā ministri aiz slēgtām durvīm izšķīrās sašaurināt iespējamo bankas pircēju loku, kas liedza kaut teorētisku iespēju cīnīties par augstāku pārdošanas cenu, un turpināt sarunas tikai ar vienu investoru "Ripplewood", atsijājot divus citus investorus AS "Latvijas balzams" īpašnieka Jurija Šeflera "SPI Group" un Krievijas pilsonim Grigorijam Guseļņikovam piederošo "Norvik banku".

Tagad prokuratūra no attiecīgajām iestādēm pieprasīs pārbaudes veikšanai nepieciešamo informāciju, taču atturas prognozēt, kad pārbaudi varētu pabeigt.

Pārbaudes procesa ietvaros paskaidrojumi tiks prasīti arī Straujumai – tostarp par viņas izteikumiem, ka “Citadele” pārdošanas procesā izjutusi spiedienu. Izmeklēšanas komisija ziņo, ka 11. maijā, piedaloties parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē, Straujuma deputātus informējusi par spiedienu, lai bankas “Citadele” pārdošanā investori nebūtu amerikāņi. Straujuma apgalvojusi, ka par to ir informējusi tiesībsargājošās iestādes, taču komisija noskaidrojusi, ka šāda iesnieguma neesot ne Satversmes aizsarzības birojā (SAB), ne Drošības policijā; par to neesot bijis informēts arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Tādēļ komisijas deputāti vienbalsīgi nolēmuši lūgt ģenerālprokuroru rosināt pārbaudi par nepatiesu ziņu sniegšanu izmeklēšanas komisijai, kas likumā pielīdzināta liecību sniegšanai.

Tavs komentārs par rakstu: