• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Deivids Deiviss, Broriss Džonsons, Terēza MejaVisi trīs "Breksitieši" no kreisās uz labo: Deivids Deiviss, Broriss Džonsons, Terēza Meja. Foto: Reuters

Protestējot pret Mejas «piekāpšanos Briselei», demisionē Deiviss un Džonsons

Nepiekrītot valdības apstiprinātajai pozīcijai izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienību (ES), no amata ir atkāpušies Lielbritānijas "Breksita" (Brexit) ministrs Deivids Deiviss (David Davis) un ārlietu ministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson).

"Pašreizējā politikas tendence un taktika" padara arvien mazticamāku iespēju, ka Lielbritānija izstāsies no ES muitas ūnijas un vienotā tirgus, premjerministrei Terēzai Mejai (Theresa May) adresētajā demisijas rakstā norādījis Deiviss.

Viņš neesot pārliecināts, ka pašreizējā Londonas nostāja nenovedīs tikai pie tālākām prasībām no Briseles puses un tālākas Lielbritānijas piekāpšanās.

Komentējot ministra atkāpšanos, Meja paziņojusi, ka nepiekrīt viņa izteiktajam piektdien kabinetā saskaņotās politikas vērtējumam.

Savukārt Džonsona atkāpšanās no amata Mejas valdību satricinājusi vēl vairāk.

Tiek ziņots, ka privāti Džonsons kritiski izteicies par Mejas plāniem saglabāt ciešas attiecības ar ES arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka. Viņš piektdien valdības apstiprināto Londonas pozīciju izstāšanās sarunās ar Briseli nosaucis par "sūdu iemānīšanu" sabiedrībai.

Tomēr no publiskiem izteikumiem šajā jautājumā Džonsons ir atturējies.

Ministram pirmdien bija Londonā jāuzņem Rietumbalkāniem veltītā samita dalībnieki, taču viņš nav ieradies. Vācijas Ārlietu ministrijas valsts ministrs Mihaels Rots (Michael Roth) tviterī pavēstījis, ka sēdes vadītājs Džonsons joprojām tiek gaidīts.

Tavs komentārs par rakstu: