• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis Kariņš un Juris PūceKo K.A.Kariņš (pa kreisi) darīs bez sava godīgākā ministra Jura Pūces? Foto: Valsts kanceleja

Pūce pārsteidz: samelojas un demisionē

Nudien, tas ir kas senaizmirsts Latvijas politiskajā balagānā: vides aizsardzības un reģionālās auzsardzības MINISTRS Juris Pūce ir samelojies, sakaunējies un iesniedzis demisijas rakstu. Mulsina tikai tas, ka viņa priekšnieks Krišjānis Arturs Kariņš šo demisijas rakstu uz karstām pēdām ir pieņēmis.  

Dzintars Zaļūksnis

Atzīšos savā riebīgumā: es neticu, ka Pūce ir atkāpies tīri ētisku apsvērumu dēļ. Ja tomēr tā ir, no sirds atvainojos Pūcem. Ko darīt, ja Latvijas politiķi mani ir pieradinājušo pie tā, ka ētika mūspusē nav arguments. KNAB vai prokuratūra reizēm ir, bet morāle – nav!

Pēc tam, kad Pūce visu to šļuru ap bezmaksas stāvvietu atļaujām – vienu, ko bija pieprasījis savam bijušajam bet jau atlaistajam padomniekam, Rīgas domes deputātam Mārim Mičerevskim, un otru līdz šim lietoto, ko viņam bija sagādājis partijas (“Attīstībai/PAR!”) biedrs Andris Bačkurs, –  bija neveiksmīgi un nepārliecinoši centies pārvērst jociņā-spociņā, viņam nekas nedraudēja. Nu, nebūtu taču ģenerālprokurors Juris Stukāns sācis stāstīt, ka par melošanu pienākas kāds tur Krimināllikuma pants!

Tāpēc es personīgi novērtēju Pūces dubulto drosmi – gan atzīt, ka gadījies sameloties, gan atkāpties no amata. Tas nav viegli, un Latvijas politiskajā balagānā šāda rīcība nav populāra.

Tas gan nenozīmē, ka esmu gatavs Pūcem piedot visas viņa savārītās ziepes – no kurām smirdīgākās ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR) un pagaidu administrācijas laikā iestrēgusī Rīga.

Un tomēr nejauksim kotletes ar mušām! Salīdzinot ar saviem kolēgām, Pūce ir paveicis varoņdarbu, un viņš droši vien labāk par mani zina, ka Latvijas sabiedrībā neko nemēdz piedot. Sevišķi godīgumu un vīrišķību.

Vienīgais, kas mulsina, kā jau rakstīju, ir K.A.Kariņš, kurš demisijas rakstu bez jautājumiem ir pieņēmis, pateicies Pūcem par sadarbību un tagad gaida, kad partija “Attīstībai/PAR!” tiks skaidrībā par jaunu ministra kandidātu.  Savā tviterkontā K.A.Kariņš norāda, ka “valdībai ir jābūt paraugam sabiedrībai tiesiskuma un caurspīdīguma principu ievērošanā”. Patiešām? Nupat atkāpās vienīgais ministrs, kas šādu paraugu ir parādījis!

Ja vien Latvijas apstākļos neticami niecīgais demisijas iegansts nav piesegs kādām potenciāli daudz varenākām nepatikšanām.  

Tavs komentārs par rakstu: