• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris PūceJuris Pūce: ja gumiju pārāk ilgi stiepj, var sāpīgi norauties pa pirkstiem. Foto: AP/ekonomika.lv

Pūces izredzes padzīt Rīgas domi, pirms vēlētāji padzen pašu Pūci

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kā jau īsti amorāls tipiņš, ir lineāri stūrgalvīgs un neatmet domu padzīt Rīgas domi (RD). Proti, kamēr vēl vēlētāji nav padzinuši piečuku koalīciju kopā ar 13. Saeimu un pašu Pūci.  

Dzintars Zaļūksnis

Tāpēc Pūce ir paziņojis, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) juristi šīs nedēļas laikā sniegs atzinumu par to, vai un kādā kārtībā ir rosināma RD atlaišana. Galvaspilsētas pašvaldība netīk ļoti lielai daļai pilsoņu, tāpēc Pūces drasēšana sabiedrībā tiek uztverta ar atzīnību un pat prieku. Taču cik lielas ir Pūces iespējas savaldīt Rīgas pašvaldību?

Kopā ar saviem sabiedrotajiem atteicies pārņemt varu Rīgā – brīdī, kad no mēra amata nolidoja Dainis Turlais, tas bija izdarāms pavisam viegli, patiesībā tobrīd vajadzēja vairāk papūlēties, lai nepaņemtu nevis paņemtu varu,– ministrs ir ļāvis gan atjēgties metafiziskajam vājiniekam – partijai “Gods kalpot Rīgai” –, gan restartēties daudz slīpētākajai “Saskaņai”. Būtībā RD atkal ir lemtspējīga koalīcija, tāpēc opozīcija, kura ir parādījusi gan savu nespēju, gan negribēšanu, vairs tik lēti pie varas tikt nevar.

Tāpēc Pūcem palicis pēdējais trumpis – Rīgas atkritumu saimniecība, kurā ārkārtas stāvokli valdība ir pagarinājusi līdz pavasarim. Pašvaldība jau otro reizi neesot tikusi galā ar vienu no savām autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Ministrs nelolojot cerības, ka RD spēšot savus pienākumus veikt arī pēc 12. marta, tādēļ tiekot “gatavoti alternatīvi risinājumi, kā ar šo problēmu cīnīties”. Vārdu sakot, juridisks pamats lēmumam par RD atlaišanu esot iestājies, argumentē Pūce. Tomēr, kā jau tipisks pajoliņu opozīcijas pārstāvis, izdarīt asākas kustības raustās. Par konkrētu turpmāko rīcību “VARAM pārstāvji” vēl lemšot. Nu, gočpendel!

Labi, pieņemsim, nolems Pūce atlaist RD un izsludināt ārkārtas vēlēšanas. Es personīgi būtu bezgala iepriecināts, ja tādejādi rastos iespēja beidzot pārtraukt “Saskaņas” laikmetu Latvijas galvaspilsētā. Taču, redzot Pūces vilcināšanos un – jo vairāk – opozīcijas (“latvisko” partiju) neizlēmību un, atvainojiet, gļēvumu, kas robežojas ar pilnīgu aprobežotību, nomāc doma, ka ārkārtas vēlēšanas Rīgā drīzāk atjaunos status ante un saskaņieši atkal varēs Rīgā darīt visu, kas ienāk prātā.

Tāpēc drīzāk jāpriecājas, ka Pūces izredzes izdzenāt Rīgas pašvaldību, pirms vēlētāji, savācot 155 000 parakstus un ierosinot referendumu, padzīs 13. Saeimu, ir pagalam niecīgas.  

Tavs komentārs par rakstu: