• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pudždemons išķērso ielu Briselē"Pudždemona cirks" pārcēlies uz Briseli, raksta politico.eu. Foto: Getty Images

Pudždemons un viņa kolēģi nedrīkst atstāt Beļģijas teritoriju

Svētdienas vakarā Briselē atbrīvoti bijušais Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons (Carles Puigdemont) un četri kādreizējie viņa valdības ministri, kuri bija ieradušies policijā saistībā ar Spānijas izdotu Eiropas Savienības (ES) orderi viņu aizturēšanai, pirmdien paziņojusi Beļģijas prokuratūra.

Pudždemonam un viņa kompānijaiaizliegts atstāt Beļģiju bez tiesneša atļaujas, kā arī jāierodas uz visām tiesas sēdēm, kurās tika izskatīta lieta par viņu izdošanu Spānijai, sacīts prokuratūras paziņojumā.

Bijušais Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons un četri bijušie Katalonijas ministri svētdien no rīta paši pieteicās Beļģijas policijā un tika apcietināti. Pēcpusdienā viņus uzklausīja izmeklēšanas tiesnesis.

Spānijas tiesnesis ceturtdien izdeva Eiropas Savienības (ES) orderi Pudždemona un četru viņa kabineta locekļu aizturēšanai, jo viņi neieradās Madridē, lai liecinātu tiesā.

Pudždemons, kuru Spānijas valdība pagājušajā nedēļā atcēla no amata, nolēmis cīnīties pret iespējamu izdošanu Spānijai un izteicis gatavību sadarboties ar Beļģijas tiesu varas iestādēm, bet vienlaikus uzsvēris, ka vairs neuzticas Spānijas tiesām, uzskatot, ka tās ir politizētas.

Beļģijas varas iestādes sestdien paziņoja, ka līdz Pudždemona un viņa ministru iespējamajai izdošanai varētu paiet trīs mēneši.

Pudždemons piektdien izteicās, ka ir gatavs balotēties decembrī gaidāmajās Katalonijas vēlēšanās.

Tavs komentārs par rakstu: