• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Liepājas teātra zāle bez skatītājiem.Liepājas teātra zāle bez skatītājiem. Foto no: liepajniekiem.lv

Puntulis Liepājas teātrim: ēdiet baltmaizi ar sviestu!

Kultūras ministrs Nauris Puntulis, kas iz pašpasludinātās nacionālās apvienības, acīmredzot ir gatavs vēstures priekšā uzņemties “godu” kļūt par vīru, kurš ļāvis aiziet nebūtībā Liepājas teātrim.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Kā ziņo sabiedrisko mediju portāls lsm.lv (šeit), Latvijas vecākā profesionālā – Liepājas – teātra direktors Herberts Laukšteins ir atklājis, ka viņa vadītais teātris ir vienīgais Latvijā, kas nav saņēmis kompensācijas par krīzes radīto dīkstāvi un zaudējumiem. Iemesls ir, maigi izsakoties, aplam birokrātisks: Liepājas teātris kopš 2009. gada skaitās pašvaldības uzņēmums, tāpēc, Puntuļaprāt, tas jāatbalsta nevis valstij, bet gan pašiem liepājniekiem ar mēru Jāni Vilnīti priekšgalā. Acīmredzot Vēju pilsētas pašvaldība viena pati ir atbildīga arī par kovidpaniku Liepājā. Tāpēc Kultūras ministrija ieteikusi Liepājas pašvaldībai lūgt aizdevumu Valsts kasē.      

Tāpat kā citas kultūras iestādes, kas “Covid-19” šausmu dēļ noteiktās ārkārtas situācijas laikā cieta zaudējumus, arī Liepājas teātris lūdzis tos kompensēt Kultūras ministrijai, taču saņēmis atteikumu.

Kultūras ministrija apgalvo, ka “pašvaldības kapitālsabiedrībai tiešā veidā sniegt līdzvērtīgu atbalstu kā valsts iestādēm nemaz nedrīkst”. Sevišķi, ja īsti negrib. Ja grib, tad vienmēr var “kaut ko izdomāt”, kaut vai attiecīgu likmprojektu sagatavot.

Tikām ministrija atgādina, ka Liepājas teātrim līdz ar neatkarīgajiem teātriem un citām privātām vai nevalstiskām kultūras organizācijām esot iespēja pieteikties konkursā uz valsts atbalstu Kultūrkapitāla fonda jaunajās mērķprogrammās.

Atbalstu Liepājas kolēģiem jau ir izteikuši visu profesionālo Latvijas teātru vadītāji, bet Liepājas pašvaldība risinājumu sola meklēt augustā.

Savukārt kultūras ministra intereses trūkums liecina tikai par to, ka viņš Liepājas teātra kolektīvam novēl “ēst baltmaizi ar sviestu”.

Tavs komentārs par rakstu: