• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Nauris PuntulisNauris Puntulis: Vispirms sapotējaties, tad varēsiet prasīt naudu! Foto no: ekonomika.lv

Puntulis nevakcinētajiem ierobežo biļešu naudas atgūšanas tiesības. Tiesājieties!

Acīmredzot, lai uz neapzinīgu pilsoņu rēķina pabalstītu kultūras pasākumu rīkotājus, Kultūras ministrijas vadonis Nauris Puntulis ir ierobežojis termiņu, kādā nevakcinēti cilvēki varēs dabūt atpakaļ par biļetēm samaksāto naudu. Proti – ja nepotētais līdz augusta beigām naudu atpakaļ nedabūs, tad savas pretenzijas varēs uzkārt uz nagliņas.

Dzintars Zaļūksnis

Sabiedrisko mediju portāls lsm.lv brīdina, ka skatītājiem ir tiesības (sic! – Dz.Z.) atgūt līdz 15. jūnijam iegādāto kultūras norišu biļešu naudu, ja epidemioloģiskās drošības prasības liedz tiem pasākumu apmeklēt tādēļ, ka personai nav “sadarbspējīga “Covid-19” vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta”. Biļetes nodot kasēs un atgūt par tām samaksāto naudu var tikai līdz 31. augustam, nolēmusi Kultūras ministrija.

Savukārt tiem, kas, kultūras pasākumu nevarēs apmeklēt “pozitīva” “Covid-19” testa rezultāta dēļ, tiesības nodot biļeti kasē un atgūt par biļeti samaksāto naudu būs līdz 31. decembrim.

Latviešu valodā pārtulkojot, tātad būs tā: ja nepotēts cilvēks kaut kādu iemeslu dēļ naudu par biļetēm nebūs atguvis līdz 1. septembrim, vienīgais veids, kā pagarināt savas naudas atgūšanas termiņu nevakcinējoties, būs – saslimt ar kovidu!

Interesanti, ka ar kultūras pasākumu rīkotājiem ministrija konfliktēt nevēlas – lai pasākuma rīkotāji būtu pasargāti no zaudējumiem neparedzētu apstākļu dēļ, viņiem no valsts budžeta līdzekļiem caur Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammu tiks kompensēta skatītājiem atmaksātā biļešu nauda 80% apmērā.

Turpretim piekrāpt nevakcinētos pajoliņus Naurim Puntulim acīmredzot ir goda lieta. Tāpēc var pat uzšķaudīt Civillikumam, kura 1403. pantā teikts, ka “tiesisks darījums ir atļautā kārtā izdarīta darbība tiesisku attiecību nodibināšanai, pārgrozīšanai vai izbeigšanai” – un iegādāta biļete uz pasākumu, bez šaubām, apliecina, ka ir noslēgts darījums, kuram biļetes pirkšanas brīdī nebija nekādu ierobežojumu, tātad tas ir noslēgts tiesīgi.

Savukārt CL 1587. pants nosaka: “Tiesīgi noslēgts līgums uzliek līdzējam pienākumu izpildīt apsolīto, un ne darījuma sevišķais smagums, ne arī vēlāk radušās izpildīšanas grūtības nedod vienai pusei tiesību atkāpties no līguma, kaut arī atlīdzinot otrai zaudējumus.”

Ko tas nozīmē? Labākajā (Puntulim vieglākajā) gadījumā tikai to, ka, laužot līgumu, viņam nav tiesību ierobežot cilvēku samaksātās naudas atgriešanas termiņu, bet sliktākajā (Puntulim smagākajā) gadījumā –, ka ikviens, kam tiks liegtas tiesības atgūt naudu, kas samaksāta par nenotikušo darījumu, tiesā var pieprasīt – solidāri pasākuma rīkotājam un Kultūras ministrijai – ne tikai šīs naudas atdošanu, bet arī kompensāciju par morālo kaitējumu.

Tak Puntulis noteikti cer, ka jūs netiesāsieties. Tā taču ir tāda ķēpa!  

1 Komentāri


 1. Normunds
  2021-08-09

  Kāpēc netiesāsies, kas to teica, vai Puntulis ir tik pārliecināts par loģiski domājošu cilvēku rīcību?

Tavs komentārs par rakstu: