• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Putins sarunājas ar DziņpiņuVladimirs putins (no labās) skaidro dažas lietas Ķīnas līderim Si Dziņpiņam. Foto no: thebricspost.com

Putins: Krievijā atrodas 155 «lieki» ASV diplomāti

Turpinoties Maskavas un Vašingtonas diplomātiskajam strīdam, Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин) otrdien pieļāva iespēju, ka varētu no valsts izraidīt vēl 155 ASV diplomātus.

"Mēs paturam sev tiesības pieņemt lēmumu par to, cik daudzi amerikāņu diplomāti ir Maskavā. Bet mēs to šobrīd nedarīsim," preses konferencē BRIC {Brazīlija/Brasil, Krievija/Russia, Indija/India, Ķīna/China] samitā Ķīnā sacīja Putins.

Atbilstoši Maskavas prasībām Savienotajām Valstīm līdz 1. septembrim diplomātisko misiju darbinieku skaits bija jāsamazina līdz 455 – tikpat, cik Krievijai ir ASV. Tiesa gan, šajā skaitā ietverti arī 155 cilvēki, kas strādā Krievijas diplomātiskajā misijā ANO Ņujorkā, sacīja Putins, un tas nozīmē, ka viņa valsts ASV diplomātu skaitu varētu samazināt līdz 300: "Tas ir – 455 mīnus 155."

ASV ceturtdien lika Krievijai slēgt tās ģenerālkonsulātu Sanfrancisko, kā arī divus diplomātiskos objektus Vašingtonā un Ņujorkā, šādi atbildot uz Maskavas pieprasīto ASV diplomātu skaita samazināšanu Krievijā.

Jau vēstīts, ka Kremlis augusta sākumā pieprasīja ASV samazināt to diplomātisko personālu Krievijā par 755 cilvēkiem. Atbilstoši Maskavas skaidrojumam tas ir pretsolis ASV jaunajām Krievijai noteiktajām sankcijām.

Savienoto Valstu prezidenta Baraka Obamas (Barack Obama) administrācija, reaģējot uz ziņām par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, pērn izraidīja 35 Krievijas amatpersonas, kā arī slēdza divus Krievijas īpašumus, kuri, kā norādīja Obama, izmantoti spiegošanā.

Putins sākotnēji nekādus pretsoļus nespēra, sakot, ka vēlas redzēt, kāda būs Donalda Trampa (Donald Trump) rīcība, kad viņš būs nonācis Baltajā namā (The White House).

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: