• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krievijas zemūdens dronsJaunais zemūdens aparāts spēj kustēties ar kuģiem, zemūdenēm un torpēdām nesasniedzamu ātrumu. Foto no: twower.com

Putins: Krievijas jaunākās raķetes pretinieks «nespēs pārtvert»

Ikgadējā uzrunā Federālās sapulces (Федеральное собрание Российской Федерации)  abām palātām Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин) ir paziņojis, ka Krievija ir izstrādājusi jaunas ieroču sistēmas, tostarp starpkonitetntālo ballistisko raķešu kompleksu “Сармат” (Sarmat), kura izmēģinājumiem veltītu videomateriālu Putins  demonstrēja parlamentāriešiem.

Ikgadējā runā par valsts stāvokli Krievijas parlamenta abu palātu kopīgā sēdē Putins teica, ka pagājušajā gadā pabeigti vairāku principiāli jaunu ieroču sistēmu izmēģinājumi.

Tā raķešu sistēma ar planējošu spārnotu bloku “Sarmat” izmēģināta pērnā gada rudenī un tai esot “neierobežots darbības rādiuss un ļoti liels ātrums”. Sistēmas raķetes var nest kodolgalviņas un, kā apgalvo Putins, spēj “pārvarēt jebkuru pretgaisa aizsardzību”.

Arī bezprecedenta ātrumu un pārvietošanās dziļumu sasniegt spējīgais bezpilota zemūdens aparāts var nest kodolgalviņu, un to var izmantot pret lidmašīnu bāzeskuģiem un bāzēm piekrastē.

Savukārt virsskaņas aviācijas raķešu komplekss “Кинжал” (Kinžal), kura izmēģinājumi pabeigti pērnā gada 1. decembrī, paredzēts galvenokārt Krievijas lidlauku aizsardzībai. Šā kompleksa raķešu ātrums 10 reižu pārsniedz skaņas ātrumu, bet raķete visā sava lidojuma laikā (līdz 2000 km attālumā) spēj manevrēt. Tā var būt aprīkota gan ar parastajiem, gan arī kodollādiņiem.

Tavs komentārs par rakstu: