• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
FKTK priekšsēdētājs Pēters PutniņšFKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš kļuvis par parašutistu. Foto no: labdien.lv

Putniņš un Razāne ar «zelta izpletni» nolec no FKTK

Diezin vai Latvijā būs daudz tādu cilvēku, kuri ņemsies aizstāvēt bēdīgi slaveno – bēdīgi pelnīti! – fuktuku.  Taču politiskajām aprindām Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir īsta medusmaize jau kopš 2001. gada 1. jūlija, kad tā sāka savu darbu. Kopš šīs vēsturiskās dienas visas ar bankām saistītās afēras ir ieguvušas “argumentāciju” un “tiesisko segumu”. Lielā mērā pateicoties FKTK filigrānajai darbībai, pat Kargina-Krasovicka “mūža bizness” “Parekss-Citadele”, iztukšoja nevis neveiksmīgo baņķieru, bet gan  nodokļu maksātāju kontus.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

FKTK ir uzkrājis patiešām unikālu pieredzi finanšu kapitālistu problēmu risināšanā uz banku klientu rēķina. Tāpēc nav šaubu, ka FKTK vadība Latvijas valstī ir īpašā cieņā. Valsts prezidents Raimonds Vējonis 28. jūnijā izsludināja grozījumus FKTK likumā, kas paredz, ka FKTK padomē darbosies trīs cilvēki līdzšinējo piecu vietā, bet (nebijis gadījums Latvijā!)  “liekajiem vadītājiem” piešķir tā saukto “zelta izpletni”! FKTK šefam Pēteram Putniņam un viņa vietniecei Guntai Razānei “par labprātīgu, laicīgu atkāpšanos no amata” līdz 1. augustam likumā paredzēta vienreizēja kompensācija 80% apmērā no gada mēnešalgas.

FKTK mājaslapā publicētā informācija liecina, ka Putniņa mēnešalga ir 9000, bet Razānes – 7600 eiro. Līdz ar to gada mēnešalga Putniņam ir 108 000 eiro, bet Razānei – 91 200 eiro.

Attiecīgi Putniņam izmaksājamā 80% kompensācija būtu 86 400 eiro, bet Razānei – 72 960 eiro. Neliels kapitāls biznesa sākšanai?

Būtu dīvaini, ja abas aplaimotās amatpersonas neizmantotu labvēlīgo stāvokli un atteiktos no “izpletņiem”. Kaut vai tāpēc, ka citām šāda līmeņa amatpersonām allaž ir vienkārši palūgts aiziet un labākajā gadījumā iedota buča un paldies.

Tāpēc Putniņš un Razāne 4. jūlijā ir iesnieguši atlūgumus, lūdzot atbrīvot viņus no amata ar 15. jūliju. Finanšu ministrs Jānis Reirs šos atlūgumus ir pārsūtījis Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei ar pavadvēstuli, lūdzot jautājumu par Putniņa un Razānes atbrīvošanu no amatiem atbilstoši likumam izskatīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un pēc tam arī parlamenta sēdē.

FKTK padomē darbu turpina Gvido Romeiko, Ludmila Vojevoda un Nora Dambure.

Reiram kopā ar Latvijas Bankas padomi jāizvirza FKTK pagaidu vadītāji, kurus amatā oficiāli iecels Saeimai. Runā, ka par fuktuka pagaidu vadītāju varētu tikt virzīta šīs iestādes Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļas vadītāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bet jauna FKTK priekšsēdētāja amata pretendentiem tiks rīkots konkurss, kurā atbilstību iestādes vadītāja amatam izvērtēs komisija Valsts kancelejas direktora Jānis Citskovskis vadībā.

Starp citu, Putniņam un Razānei tik labvēlīgie likuma grozījumi ir daļa no valdības izsludinātā finanšu nozares “kapitālā remonta”, kas it kā paredzot “nozīmīgas pārmaiņas finanšu sektoru uzaugošajās iestādēs”. Laikam gan būtu jāsaprot, ka šīs “pārmaiņas” būs ne tikai “nozīmīgas”, bet arī “dārgas” –, ja vien likums, kas piešķīris Putniņam un Razānei “izpletņus”, sāks precedentu sēriju, nevis izrādīsies unikāla, diviem cilvēkiem īpaši pielāgota dāsna dāvana.  

Tavs komentārs par rakstu: