• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Cilvēki medicīniskajās maskāsMaskas pašlaik var izskatīties "stilīgi", taču PVO brīdina, ka tās var apdraudēt veselību. Kolāža: bbc.com

PVO atzīst: maskas nēsāšana veselam cilvēkam nav vēlama

Pasaules veselības organizācijas (PVO, World Health Organization) ir atkārtoti apstiprinājusi savu atzinumu, ka veseliem cilvēkiem nevajadzētu nēsāt medicīniskās maskas.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Vēl 2020.  gada marta nogalē PVO izpilddirektors Maikls Raians (Michael Ryan) paziņoja, ka medicīniskās maskas būtu jānēsā tikai ar jauno koronavīrusu inficētiem cilvēkiem un medicīniskajam personālam, kas kontaktējas ar inficētajiem. Vienmēr jāpatur prātā, ka nepareiza maskas nēsāšana cilvēkam var pat nopietni kaitēt, uzsver Raiens: “Nav konkrētu pierādījumu tam, ka masku masveida nēsāšana iedzīvotājiem sniedz jelkādu potenciālu labumu. Patiesībā ir virkne pierādījumu par pretēju iedarbību, ja maska tiek nepareizi izmantota vai nepareizi nēsāta.”

Viņa teikto apstiprina PVO epidemioloģe infekcijas slimību jomā doktore Marija Van Kerkhove (Maria Van Kerkhove). Arī viņa uzskata, ka maskas jāizmanto cilvēkiem, kuriem tās patiešām vajadzīgas – piemēram, medicīniskajam personālam.

“Mēs nerekomendējam izmantot maskas sabiedrībā, izņemot gadījumu, ja jūs paši esat saslimuši – kā līdzekli tālākas inficēšanas novēršanai,” norāda Dr. Kerkhove, precizējot, ka “medicīnisko masku izmantošanas prioritāte ir jāatvēl inficētiem cilvēkiem, kuri atrodas mājās, kā arī tiem, kas viņus kopj.”

InfoTOP.lv vēlas atgādināt, ka pēc ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) sāktās kampaņas pret PVO arvien vairāk cieš šīs organizācijas autoritāte. Tomēr Trampa pārmetumi attiecas galvenokārt uz “Ķīnas ietekmi” (sk., piemēram, šeit), turpretim PVO atzinums par masku nēsāšanu “Covid-19” krīzes apstākļos nav atsaukts, un arī amerikāņu avoti to līdz šim nav nopietni apstrīdējuši.

1 Komentāri


 1. Arturs
  2020-05-19

  Šito, Viņķeles kundzei lūdzu

Tavs komentārs par rakstu: