• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Džeimijs FlajsDžeimijs Flajs. Foto no: Twitter

«Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība» no Rīgas grib sasniegt Maskavu

“Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība” (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) 12. janvārī ir oficiāli atklājusi medija biroju Rīgā, kurā tiks gatavots arī paplašināts saturs krievu valodā – tostarp pētnieciskā žurnālistika un programmas, kas nav saistītas ar ziņām.     

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

“No Rīgas vēlamies sasniegt cilvēkus, kam nav pieejas objektīvai informācijai. Parādīt, ka cilvēki nav aizmirsti, ka mēs sniegsim viņiem informāciju. Un to arī nodrošināsim no centra Rīgā,” intervijā Latvijas televīzijai saka RFE/RL prezidents Džeimijs Flaijs (Jamie Fly).

RFL/RL birojs ticis pārcelts no Maskavas, kur medija žurnālisti ilgstoši piedzīvojuši vajāšanu, kā arī sodus. Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā pagājušā gada februārī tika pieņemts lēmums pārcelt biroju uz citurieni. Medijam ir birojs arī Viļņā.

Nupat atvērtajā RFE/RL Rīgas birojā strādās apmēram 40 darbinieki. Medijā informē, ka Rīgas birojs kļūs par vienu no uzņēmuma lielākajiem ziņu centriem, kas aprīkots ar vismodernākajām iekārtām, lai nodrošinātu produktīva darba iespējas “Current Time” – ziņu platformai krievu valodā, kas darbojas diennakts režīmā, un RFE/RL Krievijas žurnālistiem, kuri bija spiesti pamest valsti 2022. gada martā. Rīgā tiks veidots arī populārais “Current Time” rīta raidījums, kas regulāri ierindojas starp skatītākajām pārraidēm Krievijas “YouTube” vietnē, kā arī Krievijas dienesta “YouTube” ziņu autorraidījumi. Plānots arī jauns Baltijas mēroga ikdienas ziņu raidījums, nodrošinot būtisku pretspēku dezinformācijai par šī reģiona Eiropas Savienības valstīm un to pilsoņu brīvībām.

RFE/RL Digitālo inovāciju laboratorija testēs dažādus vēstījumu formātus, kas būtu mērogojami un atkārtojami RFE/RL un plašākā mediju kopienā, kā arī sadarbībā ar Atvērto tehnoloģiju fondu meklēs jaunus veidus, kā reaģēt uz Krievijas cenzūru un dezinformāciju.

Flaijs norāda, ka pašlaik ir grūti zināt to, cik daudz cilvēku Krievijā sasniedz RFE/RL, tomēr tiek lēsts, ka pēc kara lietotāju skaits ir palielinājies uz pusi. Tas noticis, neskatoties uz to, ka medijs Krievijā tiek bloķēts. RFE/RL joprojām ir kontakti un žurnālisti Krievijā, kuri nodrošina informāciju par notiekošo valstī.

Tavs komentārs par rakstu: