• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Radioteātra pieteikumsRadioteātra pieteikums: lsm.lv

Radioteātris paplašina iespējas

Vietne lsm.lv informē, ka teātra mīļotājiem radīta ļoti laba iespēja, jo Radioteātris Latvijas Radio 1 programmā sācis skanēt gandrīz ik vakaru, un savu piedāvājumu vēl paplašina.

Papildus ierastajam Radioteātra laikam plkst. 22.05 tagad agrāk vakarā trešdienās, ceturtdienās un piektdienās klausītājiem tiek piedāvāts angļu rakstnieces Dodijas Smitas (Dodie Smith, 1896-1990) darba „101 dalmācietis” (The Hundred and One Dalmatians, 1956) radio iestudējums Irēnas Cērmanes režijā, kurā dažādās lomās iejūtas Ilze Rūdolfa. 20 minūšu garie lasījumi skan plkst. 19.35, tiem ir 18 daļas, tātad to pietiks veselam mēnesim.

Protams, paliek spēkā arī ierastais ikvakara Radioteātra laiks plkst. 22.05. Latvijas Radio arhīvs glabā gan izcilas klasikas pērles ar leģendārām aktieru balsīm, gan regulāri top arī jauni iestudējumi.

Nupat režisore Māra Ķimele un aktrise Guna Zariņa ierakstījušas veltījumu Vladimira Kaijaka (1930-2013) deviņdesmitajai jubilejai – viņa garstāstu „Cilda” (1990), par ko autors savulaik saņēma Eduarda Veidenbauma (1867-1892) prēmiju.

Pirmizrādi Radioteātrī aprīļa vidū piedzīvos Laimas Kotas romāna „Istaba” (2016) dramatizējums. Tas būs īpašs notikums arī Dzintaram Tilakam, kurš dramatizējumu veidojis pirmo reizi.

Klausītājam ir iespēja dzirdēt ne tikai to, kas skan reālajā laikā, bet ielūkoties arī Latvijas Radio 1 arhīvā un izvēlēties pašam, kādu iestudējumu klausīties. Arhīvā iespējams piekļūt iestudējumiem, kas Latvijas Radio 1 ēterā skanējuši pēdējo piecu gadu laikā.

To vidū ir arī Aleksandra Grīna (1895-1941) romāna „Dvēseļu putenis” (1933-1934) fragmentu lasījumi, Ingas Ābeles romāna „Klūgu mūks” (2014) lasījumi, arī Aspazijas (īstajā vārdā: Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, 1865–1943) lugas „Zalša līgava” (1926) iestudējums Viktora Jansona režijā ar Jāņa Ķirša mūziku un aktieru Gunas Zariņas, Gundara Grasberga, Lidijas Pupures un Ģirta Krūmiņa balsīm.

Kopumā Latvijas Radio fonotēka glabā vairāk nekā 18 000 Radioteātra ierakstu. To vidū ir daudz klasikas pērļu ar leģendāru aktieru balsīm. Vija Artmane, Harijs Liepiņš, Eduards Pāvuls, Elza Radziņa, Antra Liedskalniņa, Kārlis Sebris un vēl daudzas citas leģendas dzirdamas šajos ierakstos. Daļu no tiem, kas izskanējuši pēdējo piecu gadu laikā, ikviens var noklausīties LR1 arhīvā. 

Tavs komentārs par rakstu: