Andrejs Rastorgujevs pirms startaAndrejs Rastorgujevs pirms starta. Ekrānšāviņš no: youtube.com

Rastorgujevs astotais arī Pasaules kausa pirmā posma sprintā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ierindojās 8. vietā Zviedrijā, Estešundā notiekošā Pasaules kausa (PK) pirmā posma 10 kilometru sprinta distancē un svētdien piedalīsies iedzīšanas braucienā.

Sacensībās uzvarēja vienu mērķi šautuvē atstājušais norvēģis Juhanness Tarjejs Bē (Tarjei ). Finišā Bē izrādījās par 0,7 sekundēm ātrāks nekā bez kļūdām šāvušais pērnās sezonas PK ieguvējs francūzis Martēns Furkads (Martin Fourcade). Bronzu, no uzvarētāja atpalikdams par 3,7 sekundēm, izcīnīja vācietis Ēriks Lesers (Erik Lesser), kurš šautuvēs kļūdījās vienreiz

Arī Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu šaušanā stāvus un finišēja asotais, 22,6 sekundes aiz uzvarētāja, iegūstot 34 punktus.

PK kopvērtējumā Rastorgujevs ar 68 punktiem ieņem 7. vietu. Pirmais ir Furkāds (102), otrais – norvēģis Juhanness Tingnēss Bē (Johannes Thingnes , 90), kurš sprintā ierindojās 11. vietā, bet trešais – francūzis Kentēns Fijons Majē (Quentin Fillon Maillet, 83), kam sprintā 12. vieta.

Abi pārējie Latvijas biatlonisti iedzīšanas braucienam nekvalificējās: Oskars Muižnieks ar 4 (1+3) kļūdām šautuvēs ierindojās 87. vietā, bet Aleksandrs Patrijuks garām šāva piecreiz (3+2) un 108 biatlonistu konkurencē palika 105.