• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Andrejs Rastorgujevs ĒstersundāAndrejs Rastorgujevs Ēstersundā. Foto no sportista arhīva internetā

Rastorgujevs pasaules čempionāta iedzīšanas braucienā izcīna 6. vietu.

Zviedrijas pilsētā Ēstersundā notiekošajā pasaules čempionātā Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs 12,5 km iedzīšanas braucienā startēja 14. pozīcijā, minūti un 12 sekundes aiz sprinta uzvarētāja norvēģa Johannesa Tingnēsa Bē (Johannes Thingnes ), bet finišā spēja pacelties uz 6. vietu.

J.T.Bē pēdējā šautuvē kļūdījās trīsreiz (kopā viņš “savāca” 5 kļūdas), un viens no šāvieniem “pēc piena” viņam maksāja čempiona medaļu: finišā viņu par 8,3 sekundēm apsteidza un zelta godalgu izcīnīja ukraiņu biatlonists Dmitro Pidručnijs (Дмитро Підручний), kurš startēja ceturtais, 17 sekundes aiz Bē, un šautuvēs pieļāva 2 kļūdas. Trešo vietu saglabāja sprinta bronzas medaļnieks francūzis Kentēns Fijons Majē (Quentin Fillon Maillet), kurš šautuvēs pieļāva trīs kļūdas.

Rastorgujevs šoreiz šāva precīzāk nekā vairākums konkurentiu, kļūdoties tikai vienreiz, un precizitāte ļāva starpību līdz uzvarētājam samazināt gandrīz uz pusi (40,8 sek.) un finišā pacelties uz stabilu 6. vietu. Tik augstu pozīciju pasaules meistarsacīkstēs Rastorgujevs vēl nekad nebija izcīnījis.

Mazliet agrāk 10 km iedzīšanas braucienā medaļas sadalīja arī sievietes. Baiba Bendika ar 5 kļūdām šautuvēs spēja iegūt 23. vietu.  Sieviešu sacīkšu laikā trasē valdīja brāzmains vējš, un bez soda apļiem neiztika neviena sportiste – uzvarētāja, vāciete Denīze Hermane (Denise Hermann) un sudraba laureāte, norvēģiete Tirila Ekhofa (Tiril Eckhoff) garām šāva divreiz, bet bronzas medaļas ieguvēja vāciete Laura Dālmaijere (Laura Dahlmeier) bija starp tām četrām sportistēm, kas “nopelnīja” tikai vienu soda apli.   

Tavs komentārs par rakstu: