Andrejs Rastorgujevs trasē tuvplānāAndrejs Rastorgujevs. Foto: bignews2day.com

Rastorgujevs pasaules kausa posmā izcīna 14. vietu

Vācijā, Rūpoldingas trasē notiekošā Pasaules kausa ceturtā posma sacensībās sprintā Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu šaušanā un izcīnīja 14. vietu. Tas šosezon ir Rastorgujeva labākais rezultāts.

Vienīgo reizi Latvijas sportists kļūdījās pirmajā ugunslīnijā, bet 10 kilometru distances finišā bija 59,5 sekundes lēnāks par uzvarētāju.

Visu goda pjedestālu aizņēma Norvēģijas biatlonisti – pirmais bija Juhanness Tingness Bē (Johannes Thingnes). Otrajā vietā palika viņa vecākais brālis Tarjeijs Bē (Tarjei Bø), bet trešajā – Ēmils Hegle Svensens (Emil Hegle Svendsen). Visi trīs sportisti ugunslīnijā aizvēra visus desmit mērķus.

Pārējo Latvijas biatlonistu rezultāti nav īpaši iepriecinoši: Ingus Deksnis ar vienu kļūdu šaušanā ieņēma 88. pozīciju, Roberts Slotiņš ar trim neaizvērtiem mērķiem – 97. vietā starp 102 atlētiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 427 punktiem saglabājis Francijas sportists Martins Furkads (Martin Fourcade), viņam ar 354 punktiem seko Svensens, bet uz trešo vietu ar 337 punktiem noslīdējis šoreiz nestartējušais leģendārais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens (Ole Einar Bjørndalen). Rastorgujevs ir izcīnījis 82 punktus un pakāpies uz 34. pozīciju.