• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Un sāksies viss no jauna... Foto: LETA

«Re&RE» ar partneriem septembrī ķersies pie īstās «zelta estrādes» būvdarbiem

Pilnsabiedrība “LNK, RERE” kurā ietilpst arī Zolitūdes traģēdijas dalībnieces AS “RE&RE” klons, septembrī ķersies pie Mežaparka pagaidu estrādes (dokumentos tā tiek kautrīgi dēvēta par “atjaunošanas pirmo kārtu”) nojaukšanas, lai pēc tam sāktu “īstās” estrādes būvdarbus. Tiek lēsts, ka Mežaparka  Lielā estrāde Latvijas nodokļu maksātājiem galu galā izmaksās virs 80 miljoniem eiro (šeit).

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Bet “īstās estrādes” pirmā kārta (oficiāli – atjaunošanas otrās kārtas pirmais posms) – īpaši skolu jauniešu dziesmu svētkiem nepabeigta, bet lietojama estrāde – tiks būvēta par 40,123 miljoniem eiro. Tiesa, nav zināms, vai šajā summā ir iekļauts arī pievienotās vērtības nodoklis. Tādu līgumu ar pilnsabiedrību “LNK, RERE” parakstījis Rīgas domes Īpašuma departaments. Domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs stāsta, ka tagad tikšot kārtotas formalitātes saistībā ar darbu būvatļaujas saņemšanu un tas varētu aizņemt trīs līdz četrām nedēļām. Viņš prognozē, ka “īstās” estrādes celtniecību būvnieki varētu sākt septembra pirmajā pusē.

Sākotnēji būvnieki demontēs visus tos estrādes elementus, kurus pēc Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes norādījumiem nepieciešams saglabāt. Pēc tam sāksies speciāli šīsvasaras Dziesmu svētkiem rekonstruētās estrādes korpusa demontāža.

Lai nodrošinātu Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā, arhitekti “īstās” estrādes būvi ir sadalījuši posmos – B1 un B2. B1 posmā tiks uzbūvēta pati estrāde, bet B2 posmā – saimnieciskās un biroja ēkas, kā arī notiks teritorijas labiekārtošana.

Pagaidu estrādē, kura izmaksāja 26,74 miljonus eiro ar PVN, cita starpā tika atjaunota skatītāju zona, sēdvietu skaitu palielinot līdz kopumā 30 516, izbūvēta tirdzniecības zona zem sēdvietām un labiekārtota skatītāju zonai piegulošā teritorija.

Tavs komentārs par rakstu: