• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis Reirs un Ieva JaunzemeJānis Reirs Ievu Jaunzemi vairs negrib redzēt. Foto: TV3

Reirs atstādina Jaunzemi

Finanšu ministrs Jānis Reirs ierosinājis disciplinārlietu un atstādināji no amata Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēšanām VID Nodokļu un muitas policijā, kā arī VID Iekšējās drošības pārvaldes veiktajām vairāku darbinieku aizturēšanām.

Dienesta pārbaudē esot secināts, ka Jaunzemes rīcība ir vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana. Tā rezultātā, iespējams, esot nodarīts būtisks kaitējums valsts interesēm, un Jaunzemes rīcībā esot saskatāmas Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā noteiktā disciplinārpārkāpuma pazīmes.

Reirs atgādina, ka VID ģenerāldirektore jau divas reizes ierēdņa atestācijā esot saņēmusi zemu novērtējumu.

Ņemot vērā KNAB veiktās aizturēšanas, Reirs ir uzdevis lemt arī par VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Kaspara Podiņa atbildību un atstādināšanu uz pārbaudes laiku.

Par VID ģenerāldirektores pienākumu izpildītāju iecelta ģenerāldirektores vietniece, Informātikas pārvaldes direktore Indra Kārkliņa.

Tavs komentārs par rakstu: