• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Traktori sējas laikāLauksaimniekiem atvēlēs 1,1% no atbalsta finansējuma. Interesanti, kā tiks izmantoti pārējie 98,9% paredzētās naudas? Foto no: new.llkc.lv/

Reirs lauksaimniekiem sola 45,5 miljonus eiro jeb 1,1% no valsts kopējā atbalsta

Finanšu ministra Jāņa Reira vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam vienojusies, ka “Covid-19” krīzes ietekmes mazināšanai lauksaimniekiem tiks novirzīti 45,5 miljoni eiro.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

35,5 miljonus eiro novirzīs atbalstam primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem, kā arī uzņēmumiem un iestādēm, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus izglītības iestādēs.

5 miljonus eiro plānots novirzīt daļējai kredītprocentu dzēšanai, lai nodrošinātu uzņēmumu likviditāti un saglabātu naudas plūsmu, kas ļaus sekmīgi īstenot Latvijas Lauku attīstības programmā 2014.-2020. gadam paredzētos investīciju projektus un mazinās finansiālo slogu lauku saimniecībām un uzņēmumiem. Vēl 5 miljoni eiro tiks novirzīti lauksaimnieku finanšu līdzekļu pieejamībai.

Minētie 45,5, miljoni eiro nāks no no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” un to sadalīs Zemkopības ministrija.

Reirs iepriekš ir paziņojis, ka, pieejamais atbalsts “Covid-19” radītās krīzes ierobežošanas pasākumiem būs kopumā 4 miljardi eiro. Tātad lauksaimniecības nozarei paredzēti nedaudz vairāk nekā 1,1% šā finansējuma. Vienu miljardu eiro valdība jau ir aizņēmusies starptautiskajos finanšu tirgos, vēl pusmiljarda kredīts uz 10 gadiem 9. aprīlī saņemts Ziemeļu investīciju bankā. Attiecīgi valsts ārējais parāds dažu dienu laikā uzaudzis par pusotru miljardu.

Tavs komentārs par rakstu: