• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dana Reizniece-Ozola un Eiropas komisāre Korina KretuDana Reizniece-Ozola (pa kreisi) un Eiropas komisāre reģionālās attīstības jautājumos Korina Kretu. Publicitātes foto: Eiropas Komisija

Reizniece-Ozola jūtas pietiekami labi pastrādājusi, lai dotos uz Eiropu

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) nosūtījusi pieteikumu un motivācijas vēstuli, piesakot savu kandidatūru uz Eiropas Savienības (ES) finanšu ministru padomes jeb tā dēvētās Eirogrupas prezidenta amatu.

Balsojums notiks Eirogrupas sanāksmē pirmdien, 4. decembrī, bet izšķirošo lēmumu, visticamāk, pieņems Eiropas Parlamenta lielās politiskās grupas – Eiropas Tautas partija (Kristīgie demokrāti) un Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa.

Reizniece-Ozola stāsta, ka nolēmusi pretendēt uz Eirogrupas vadītāja amatu, jo sarunās ar citu valstu kolēģiem viņa dzirdējusi daudz labu vārdu par Latviju kā paraugu fiskālās disciplīnas ievērošanā. Tāpat finanšu ministre ir pārliecināta, ka ar kandidatūru uz šo ietekmīgo amatu ES politiskajā kartē tiktu stiprināta Baltijas valstu pārstāvniecība.

Eirogrupa ir neoficiāla struktūra, kurā ministri no eirozonas dalībvalstīm apspriež jautājumus saistībā ar viņu pārstāvēto valstu kopīgajiem pienākumiem attiecībā uz eiro.

Eirogrupas locekļi ar balsu vairākumu ievēl Eirogrupas priekšsēdētāju uz 2,5 gadiem, turklāt šo amatu var ieņemt esošs ES dalībvalsts finanšu ministrs. Eirogrupas prezidents apvieno šos pienākumus ar savas valsts finanšu ministra amata pienākumiem.

Pašreizējais Eirogrupas priekšsēdētājs Jerūns Deiselblūms (Jeroen Dijsselbloem) amatā stājās 2013. gada janvārī, aizstājot iepriekšējo Eirogrupas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru (Jean-Claude Juncker).

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: