• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Artuss Kaimiņš un Dana Reizniece-OzolaDana: Artus, vai tu mani negribi pat par 50 miljoniem? Foto no: runabildes,lv

Reizniece-Ozola koalīcijas «ankambaros» uzgājusi «liekus» 50 miljonus

Pārskatot ministriju budžeta izdevumus, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atkal “atradusi” apslēptas bagātības – šoreiz nedaudz vairāk par 50 miljoniem eiro. Par to izlietojumu lemšot jaunā valdība, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” augstsirdīgi pieļāva pati Reizniece-Ozola, kura kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību grasās uz kādu laiku nolīst vairāk vai mazāk dziļā opozīcijā.

Dzintars Zaļūksnis

Tātad zaļzemnieki nemaz nav tik ļauni un krieviski, kā viņus mālē jaunās koalīcijas pagaidām vēl stipri diletantiskie arhitekti. Lai gan Dana, protams, ne ar ko neriskē: pirmkārt, koalīcijas ankambaros uzietie miljoni nav viņas personīgā, bet gan nodokļu maksātāju nauda, kurai činavniekiem pietrūcis fantāzijas izgudrot pielietojumu.

Otrkārt, visu, ko gribēja, Māra Kučinska valdība jau ir nodarījusi, un naudu, kas viena Bergmaņpuikas pirkta helikoptera vērtē, var iestādīt Muļķu zemes Brīnumlaukā – gadījumam, ja varu ieguvušie plātīzeri nemācēs ar to rīkoties un, astes kājstarpēs iežmieguši, paņems koalīcijā zēnus un meitenes, kas labi pazīst “drēbi”. Un tad zaļzemnieki varēs teikt: re, mēs bijām labi jau tobrīd, kad jūs mūs gaiņājāt kā sūdumušas.

“Tā ir ceļamaize jaunajai valdībai, ko mēs esam sagatavojuši,” savu lišķību neslēpj Reizniece-Ozola. Finanšu ministrija 2019. gada pagaidu budžeta plānu esot sagatavojusi “pie nemainīgas politikas”. Šo plānu nākamnedēļ skatōšot valdībā un nosūtīšot to vērtēšanai Eiropas Komisijā. Tomēr nākamā gada valsts budžeta projekta sagatavošana būs jaunās valdības, bet tā apstiprināšana – jaunās Saeimas ziņā.

Reizniece-Ozola stāsta, ka nākamgad – tieši tāpat kā visus pēdējos 27 gadus – plānota Latvijas ekonomikas izaugsme, un atbilstoši tai prognozēti valsts budžeta ieņēmumi un izdevumi.

Tā nu viņš ir: lai kāda galu galā izveidosies koalīcija, tai būs milzu kārdinājums fiksi pieņemt troikas sagatavoto budžeta projektu un Danas “atrastos” 50 miljonus piedevām.

Tavs komentārs par rakstu: