• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Soma, kas piebāzta ar eiro banknošu paciņāmMinistrijas slēptās rezerves? Ilustrējošs attēls no: mirror.co.uk

Reizniece-Ozola ministriju kontos «atrod» liekus 64 miljonus, bet atstāj tos ministrijām

Aprīļa beigās InfoTOP.lv jau rakstīja, ka, pārskatot no valsts budžeta ministrijām piešķirtos šā gada bāzes izdevumus, Finanšu ministrija ir atradusi “liekus” 50 miljonus, ko ministrijas ir ieslēpušas budžetā vai – labākajā gadījumā – objektīvu iemeslu dēļ šogad neiztērēs (par to lasiet šeit). Tagad finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ir precizējusi, ka “atrastā” summa patiesībā ir par vēl 14 miljoniem lielāka – 64 miljoni eiro. Ministriju ietaupījumu veidojot “dažādi faktori”, tostarp enerģijas cenu samazinājums, bet katrā ministrijā esot atšķirīgi “pasākumi”, kas ļāvuši tām “ietaupīt”.

Taču par spīti katastrofai veselības aprūpē un izsludinātajai pedagogu algu “reformai” noskaidrojies, ka no šīs “atrastās” naudas nekādas lielas jēgas nebūs: tā tiek atstāta pašām ministrijām, lai “paplašinātu nākamā gada budžeta fiskālo telpu”.

Reizniece-Ozola skaidro, ka “ministriju vēlmes un vajadzības ir par apmēram 400 miljoniem eiro lielākas nekā nākamā gada budžeta iespējas”, taču ministriju bāzes izdevumos “atrastie” 64 miljoni eiro ļaušot īstenot “nākamā gada budžetā paredzētās svarīgās lietas”. InfoTOP.lv atļaujas piebilst: “svarīgās lietas”, kuras, kā zināms, vēl nemaz nav “paredzētas”, jo nav izstrādāts pat budžeta projekta uzmetums.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. Ēriks
  2016-08-30

  Veicas taču cilvēkiem! Es nekad neesmu atradis kontā liekus 100€, kur nu vēl miljonus. Bet, kā saka - ķeizaram ķeizara tiesa!

Tavs komentārs par rakstu: