• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Inga Koļegova un Dana Reizniece-Ozola.Finanšu ministre (no labā) un viņas "kastītes cilvēciņš" Koļegova. Foto: Ieva Čīka/LETA

Reiznieces-Ozolas favorītei Koļegovai uzrādīta apsūdzība

Valsts vides dienesta (VVC) direktorei Ingai Koļegovai, kuru 2016. gada augustā finanšu ministre Dana-Reizniece-Ozola vēlējās redzēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatā, prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību un lietu nodevusi tiesai.  

Prokuratūra uzskata par pierādītu, ka Koļegova savā valsts amatpersonas deklarācijā nebija norādījusi noslēgtos darījumus, kuru kopēja vērtība pārsniedz 300 000 eiro.Koļegovas krimināllietu prokuratūra ir nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, kura ir noteikusi, ka pirmā sēde, kurā tiks izskatīta Koļegovas apsūdzība, sāksies 27. septembrī plkst. 10.

Prokuratūras paziņojumā presei teikts, ka “persona” apsūdzēta par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā mantiska rakstura deklarācijā par mantu un citiem ienākumiem lielā apmērā.Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā valsts amatpersona, iesniedzot valsts amatpersonu deklarācijas 2013., 2014. un 2015. gadā nenorādīja ziņas par lietošanā esošo nekustamo īpašumu, par attiecīgā pārskata periodā veiktiem darījumiem, kuru summa pārsniedz 20 minimālo mēnešalgu apmēru, kā arī informāciju par citiem faktiem, kas attiecas uz personas mantisko stāvokli.

Tāpat amatpersona deklarācijā par 2013. gadu nenorādīja noslēgtos darījumus lielā apmērā, kuru kopēja vērtība pārsniedz 300 000 eiro. Savukārt amatpersonas deklarācijā par 2014. un 2015. gadu persona norādīja nepatiesas ziņas par noslēgtajiem darījumiem lielā apmērā, kuru kopēja vērtība pārsniedz 600 000 eiro, uzskata prokuratūra.

Krimināllikums par minēto nodarījumu paredz īslaicīgu (ne ilgāku par trim mēnešiem) brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Tavs komentārs par rakstu: