• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mežaparka pagaidu esatrādes projekta vizualizācijaBeigsies Dziesmusvētki, noklausīsimies "Prāta vētru" - un plēsīs nost to pagaidu estrādi nieka 27 miljonu vērtībā! Estrādes projekta vizualizācija: ReRe

«ReRe» būvētā «zelta estrāde» gaida Dziesmu svētkus un pēc tam tiks nojaukta

Nupat ekspluatācijā nodotās Mežaparka estrādes pārbūves pirmās kārtas kopējās izmaksas ir aptuveni 26,74 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Taču tie ir tikai patriotiskie ziediņi. Jau no 20. augusta sāksies šīs estrādes demontāža un gatavošanās “jaunās” jeb īstās estrādes būvniecībai.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Estrādes “otrā kārta” jeb, izrādās, faktiski jauna estrāde šīs, tikai šiem Dziesmu svētkiem izbūvētās, vietā prasīs vēl 59,3 miljonus eiro nodokļu maksātāju naudiņas (šeit). Tātad kopumā šī “tautas svētvieta” būs izmaksājusi vairāk nekā 86 miljonus (!) eiro un to pamatoti varēs saukt par “zelta estrādi”.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Oļegs Burovs stāsta, ka “pagaidu estrādi” eksperti esot novērtējuši atzinīgi, gan būvnieku – starp tiem Zolitūdes traģēdijas “dalībnieka”, uzņēmuma “ReRe” – paveiktā darba kvalitāti, gan termiņu, kurā būvdarbi paveikti.

Burovs sola, ka jau līdz Jāņiem tiks izsludināts iepirkums par otrā posma pirmās daļas būvdarbu veikšanu, paredzot, ka darbi jāpabeidz līdz 2020. gada jūnijam.

Svinīgā pagaidu estrādes atklāšana notiks 18. jūnijā plkst. 12. Rīdzinieki un pilsētas viesi to varēs apskatīt 20. un 21. jūnijā, kad tur notiks atklāšanai par godu rīkoti kultūras pasākumi.

Pēc estrādes skatītāju daļas atklāšanas 2018. gada 18. jūnijā tiks sākti gatavošanās darbi Dziesmu svētkiem, pēc kuriem par gandrīz 27 miljoniem eiro tapušajā estrādē drīkstēs sarīkot pāris koncertus, tostarp 17. augustā tur notiks grupas "Prāta vētra" koncerts. Bet jau 20. augustā sāksies pagaidu estrādes demontāža un gatavošanās jaunās estrādes būvniecībai.

Šobrīd māc bažas par kādu projekta īstenotāju piebildi: proti, sakarā ar Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā arhitektiem ir uzticēts otro kārtu sadalīt posmos – B1 un B2.

Otrās kārtas pirmajā posmā tiktu realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā tad paliktu saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana. Ja tā, tad pieņemami. Bet varbūt patiesībā tiek plānots līdz Skolēnu dziesmuvētkiem uzsliet vēl vienu pagaidu estrādi, bet īsto būvēt trešajā piegājienā, līdz 2023. gada jūnijam? 

Bagāts, kā saka, dara, kā grib. Nabagam atliek tikai kļūt par zvērinātu patriotu un ar pateicību pieņemt visu, ko dara bagātais, piesedzoties ar Dziesmu svētku zīmolu.

Tavs komentārs par rakstu: