• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rugāju Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīcaRugāju Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca, kurā ar "Rietumu bankas" finansiālo atbalstu notikusi virsaltāra krusta kupola renovācija. Foto no: rugaji.lv

«Rietumu banka» izsludina finansējuma konkursu baznīcu ēkām

"Rietumu banka" izsludinājusi pieteikšanos labdarības fonda konkursam "Latvijas sakrālais mantojums", aicinot baznīcas pieteikties finansējumam arhitektūras un mākslas pieminekļu restaurācijai un saglabāšanai, informē bankas pārstāve Ieva Circene.

Atbalstam var pieteikt vitrāžu, kroņlukturu, ērģeļu un altārgleznu restaurāciju, kā arī neatliekamos remonta darbus, kupolu un baznīcas gaiļu restaurāciju, altārgleznu, lustru, kroņlukturu saglabāšanu un citus projektus. Viens projekts var saņemt finansiālu atbalstu apmērā līdz 5000 eiro. Kopējais konkursa finansējuma apjoms ir 25 000 eiro.

Atbalsta projektu sakrāliem arhitektūras un mākslas pieminekļiem "Rietumu bankas" labdarības fonds rīko astoto gadu pēc kārtas, šo gadu laikā palīdzot saglabāt un restaurēt vairāk nekā 45 baznīcu mantojumus.

Projektus konkursam var pieteikt līdz 15. aprīlim, un tas tiek rīkots sadarbībā ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.

Iesniegt pieteikumus ir aicināta jebkura Latvijā reģistrēta reliģiskā organizācija vai biedrība, kuras īpašumā vai valdījumā atrodas valsts vai vietējas nozīmes valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi. Konkursa pieteikumus izskatīs "Latvijas sakrālā mantojuma" žūrijas komisija, kura sastāv no četriem žūrijas locekļiem – diviem "Rietumu bankas" labdarības fonda pārstāvjiem un diviem Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvjiem.

Tavs komentārs par rakstu: