• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Govs un telēns.Kad runa ir par naudas pārdalīšanu, pēkšņi tiek "piemirsts" par govīm, kuru gāzes arī sekmējot globālo sasilsanu. Foto: ksufoundation.org

Rietumu pasaule piekrīt «nabadzīgajām valstīm» kompensēt apšaubāmu problēmu

Turpinot uzņemto zaļo anarhistu kursu, kas balstās uz pieņēmumu, ka cilvēce ar savu ekonomisko darbību spēj veikt neatgriezeniskas izmaiņas, kas ietekmē klimatu, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Klimata konferencē (COP27) ir panākta vienošanās par kompensāciju fonda izveidi, lai sniegtu atbalstu tām nabadzīgajām valstīm, kas cietušas no klimata pārmaiņām. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Šāda fonda izveidi konferences dalībnieki centās panākt divas nedēļas. ANO dokumentos ar patosu teikts, ka nabadzīgās valstis bieži esot lielākās cietējas no klimata pārmaiņām, lai gan to radītie siltumnīcefekta gāzu izmeši esot vismazākie. Tāpēc daudzi eksperti šo vienošanos nosaukuši par nabadzīgo valstu lielu uzvaru, tomēr tas gluži neatbilst realitātei.

Tomēr vispretrunīgākie jautājumi, kas saistīti ar fonda izveidi, tajā skaitā jautājums, kurš veiks iemaksas šajā fondā, atstāti uz nākamā gada konferenci.

Interesanti, ka apstiprinātajā COP27 gala paziņojumā tā arī nav paredzēta stingrāka siltumnīcefekta gāzu izmešu ierobežošana, tajā valstis tikai aicinātas samazināt ogļu izmantošanu un atteikties no “neefektīvā fosilā kurināmā subsīdijām”, taču tā arī nav pieminēta atteikšanas no naftas un gāzes.

Tādejādi faktiski nav sperti nekādi tālāki soļi kopš pagājušā gada Klimata konferences Glāzgovā.

Tavs komentārs par rakstu: