• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgā izvērsīs kampaņu pret smēķētājiem

LETA

Atzīmējot Pasaules prettabakas dienu, Rīgā rīt, 30.maijā, notiks akcija, kuras laikā gan īpašas velobrigādes, gan videoklipi sabiedriskajā transportā atgādinās smēķētājiem par apkārtējo tiesībām uz vidi, kas ir tīra no tabakas dūmiem.

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības fakultātes studentiem izveidojis īpašu mobilo velobrigādi, kura piektdienas rītā lielākajās Rīgas pieturvietās un centra parkos atgādinās gan par veselības problēmām, kas piemeklē smēķētājus, gan naudas sodu, ko pašvaldību policisti var piemērot, ja tiek smēķēts sabiedriskās vietās, gan par ieguvumiem, atmetot smēķēšanu, gan arī elementārām pieklājības normām pret apkārtējiem, kuru tiesības uz svaigu gaisu un veselību bieži tiek pārkāptas.

Katrs smēķētājs atraktīvā veidā saņems draudzīgus ieteikumus par to, kur un kā risināt savu neveselīgo ieradumu un pārbaudīt veselību, apzinoties, ka 60% no visiem smēķētājiem vēlas atmest smēķēšanu, bet bieži nezina, kā un kur meklējama palīdzība. Rīgas pilsētas pašvaldība nodrošina bezmaksas palīdzību smēķēšanu atmest gribošajiem rīdziniekiem. Visu informāciju par šo iespēju var iegūt, zvanot pa tālruni 67037333.

"Mēs neņemsim šajā kampaņā līdzi pašvaldības policistus ar soda čeku grāmatiņu un nekaunināsim smēķētājus publiski, bet gan iemainīsim katru aizdedzināto, bet neizsmēķēto, mums labprātīgi atdoto cigareti pret veselīga rīdzinieka simbolu - sārtu ābolu," akcijas mērķus skaidro akcijas iniciatore, Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Departamenta pārstāvji uzsver, ka jebkuram ir tiesības uz veselību un no tabakas brīvu vidi, tādēļ šajā nedēļās nogalē ikviens rīdzinieks aicināts atgādināt apkārtnē esošajiem cigarešu smēķētājiem, ka par smēķēšanu Rīgas parkos un sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēs var tikt piemērots naudas sods un smēķēt publiskās vietās ir ne tikai nepieklājīgi, bet tas arī apdraud līdzcilvēku veselību, pakļaujot tos pasīvai smēķēšanai.

Kondrāte skaidroja, ka šogad rūpes par Rīgu bez dūmiem ir īpaši svarīgas, jo jau pēc nedēļas Rīga kļūs par vienu no nedaudzajām Eiropas galvaspilsētām, kura saņems īpašu Pasaules Veselības organizācijas apbalvojumu - Veselīgas pilsētas statusu. "To iegūt mēs varējām tieši ar pašu iedzīvotāju attieksmes maiņu - atmest smēķēšanu, sākt braukt ar riteni, vingrot un veikt jebkuras citas veselīgas aktivitātes," norādīja departamenta vadītāja.

Jau visu šo nedēļu sadarbībā ar pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" visos interaktīvajos ekrānos tramvajos, trolejbusos un maršruta mikroautobusos tiek demonstrēts sociālās reklāmas klips ar devīzi "Esi varonis?! Atbrīvo sevi un citus no dūmiem!". Videoklipa mērķis ir pievērst uzmanību tieši smēķētāju attieksmei pret apkārtējiem ceļa biedriem.

"Kopumā skatoties, situācija ar smēķētāju attieksmi pret nesmēķētājiem uz ielas, parkos un citās publiskās vietās noteikti uzlabojas, tomēr šoreiz mēs aicinām arī pašu nesmēķētājus aktīvāk cīnīties par savām tiesībām, par cieņu un svaigu gaisu un nepadoties, ja kāds cits jūs vēlas padarīt par "pasīvo smēķētāju"," skaidroja Rīgas domes Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora vadītāja Inga Dreimane.

Pretsmēķēšanas velobrigāde savu darbu sāks rīt, 30.maijā, plkst.8.30 sabiedriskā transporta pieturvietā pie Augstākās tiesas un Ministru kabineta ēkas Brīvības un Merķeļa ielas stūrī.

Tavs komentārs par rakstu: