• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jaunā Rīgas domes koalīcijaJaunā koalīcija rullē! Vai gan slikti var strādāt tādi, kas lieliski pozē? Foto no: Facebook

Rīgā «kaudze problēmu»: Ušakovs un Burovs, Pūce un Balševics

Jaunās, “restarta” Rīgas līdz trim ar pusi vicemēriem paplašinātajai komandai var pilnībā piekrist vienā lietā: ir iestājusies unikāla situācija, Rīgas dome tiek pārņemta nevis no iepriekšējā sasaukuma, bet no pagaidu administrācijas. Taču tieksme visas problēmas pierakstīt nevis pagaidu administrācijai, bet gan pasen aizgājušajai koalīcijai,  raisa bažas, ka jaunā koalīcija sākusi sabiedrības acu priekšā būvēt pašattaisnošanās sistēmu nevis atrotījusi piedurknes, lai strādātu. 

Dzintars Zaļūksnis

“Patiesība par problēmām galvaspilsētā ir diezgan rūgta,” paziņo topošais pilsētas galva Mārtiņš Staķis iz partiju veidojuma “Attīstībai/PAR!/Progresīvie” – tieši šis veidojums pretendē uz grupas īstā vadītāja lomu galvaspilsētā turpmākajos piecos gados. Un rodas tāds iespaids, ka šo teikumu Staķis ir turējis sevī, kamēr tas piebriedis, sacietējis un tagad beidzot izmocīts.

Pēc sava barveža izteikšanās balsis tādā pašā tonī paceļ arī viņa pusbarveži – topošie vicemēri Vilnis Ķirsis (Jaunā vienotība), Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija, JKP) – un ceturtdaļbarveži (jo nomainīs viens otru) Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu apvienība) un Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK).

Nudien, tik daudz priekšnieku un priekšnieciņu Latvijas galvaspilsēta vēl nav pieredzējusi, un varam no sirds pateikties “progresīvajiem”, ka viņi arī nav pieprasījuši sev atsevišķu vicemēra (un kāpēc ne mēra?) krēslu.

Patiesība esot rūgta, dzied topošo Rīgas priekšnieku apvienotais koris. Nils Ušakovs un Oļegs Burovs esot samazinājuši nākamā gada pilsētas budžetu par 20 miljoniem eiro, jo, redz, tā pārdalījuši iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), ka pašvaldībām tagad tiks mazāk. Finanšu ministrs Jānis Reirs no mūsu pašu koalīcijas? Ko jūs, ko jūs, ij nepieminiet! Jaunajai Rīgas domei nākamā gada budžets būs izaicinošs, un tā ir tikai un vienīgi “vecās domes” vaina, tas ir “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) pamatīgais mantojums! 

Taisnības labad bildīšu, ka “Saskaņa” un GKR tiešām paspēja krietni pabojāt Rīgu. Taču pēdējo vairāk nekā pusgadu to, kas vēl nebija sabojāts, veiksmīgi piebeidza pagaidu administrācija, kuru vadīja topošā mēra Staķa partijas biedra, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces cilvēks Edvīns Balševics, un viņam palīdzēja tādi paši koalīcijas putniņi Artis Lapiņš (tā paša Reira pārstāvis) un Aleksejs Remesovs (visu korumpantu bieda JKP cilvēks). Šim triumvirātam bija iespēja atrisināt vismaz dažas no Ušakova un Burova sataisītajām problēmām, bet vai viņi to darīja? Drīzāk gan otrādi...

Vai varbūt tā nebija? Staķis un viņa četri rūķīši piedāvā mums visiem šo posmu Rīgas vēsturē vienkārši aizmirst. Un atkal viņiem taisnība – murgu tiešām labāk pēc iespējas ātrāk aizmirst! Vislabāk kopā ar mūžīgā remontā esošajiem tiltiem un ielām, kopā ar nekam nederīgo Satiksmes departamentu, kura logu priekšā automašīnas gāžas cauri bruģim. Aizmirsīsim un skatīsimies, kā jaunās domes koalīcijas deputāti tīrām rokām un karstu sirdi visi bariņā sēž un raksta “Eiropas projektus”, kas ar vēl viena pašu cilvēka – eirokomisāra Valda Dombrovska – svētību ļaus Latvijas galvaspilsētai peldēties naudā mūžīgi mūžos. Nu, labi, vismaz nākamos piecus gadus, kamēr šī lieliskā, spožā, ekselentā koalīcija centīsies atrisināt Ušakova un Burova pietaisītās problēmas.

Galvenie darbi taču jau padarīti – krēsli sadalīti un vainīgie atrasti. 

Tavs komentārs par rakstu: