Spēles epizode starp "Dinamo" un "Medveščak""Dinamo" vs "Medveščak". Foto: Raimonds Volonts/dinamoriga.eu

Rīgas «Dinamo» 2-5 «Medveščak». Ar hokeju aknās

Atskaitot no komandas divus leģionārus – klusos cīnītājus Villi Leino un Tomāšu Kundrāteku –, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” vadība ir izkārusi balto karogu un atteikusies pat pacīkstēties par iekļūšanu Gagarina kausa (Кубок Гагарина) izcīņā. Ja līdz šim īsti negribējās tam ticēt, tad pēc spēles “Arēnā Rīga” ar Zagrebas “Medveščak” diemžēl jāatzīst, ka hokeja sezonā iestājies pārtraukums līdz pasaules meistarsacīkstēm maijā. Dinamieši pat nepieļauj “kompromisa iespēju”: ignorēt turnīra tabulu un priecāties par spēli. Kāds vairs prieks pašiem un līdzjutējiem, ja tiek skaidri demonstrēts, ka mūsu puikām hokejs šosezon jau “sēž aknās”. Sak, nomocīsim šito murgu līdz galam – un miers! Cilvēcīgi saprotama, lai arī nejēdzīga un pat nodevīga attieksme, kas neko labu nesola arī finansiāli.

Bet par KHL regulārā čempionāta spēli 6. janvārī savā laukumā pret “Medveščak” var teikt tikai vienu: tīrā izgāšanās. Rezultāts 2-5 (0-1, 0-1, 2-3) pret tiešo konkurentu, runā pats par sev: dinamieši zaudēja visas trīs trešdaļas un neizmantoja nevienu no viesu noraidījumiem (kopumā viņi sakrāja 49 minūtes, ieskaitot 5+20 noraidījkumu līdz spēles beigām), neko nespēja pat pusotru minūti spēlējot vairākumā 5x3. Vārtus dinamiešiem sargāja Jūakims Eriksons (Joacim Eriksson), bet rezultatīvi bija Gints Meija (Kristaps Sotnieks, 43. min.) un Filips Toluzakovs (Филипп Толузаков); krievu leģionāram tas bija pirmais punkts “Dinamo” sastāvā.

Ar 54 punktiem 44 spēlēs un vārtu attiecību 100-111 Rīgas “Dinamo” atrodas Rietumu konferences 12. vietā, no 8. vietā esošās Bratislavas “Slovan” vienības atpaliekot jau par bezcerīgajiem 16 punktiem. Un runa nav par aritmētiku, bet gan par spēles kvalitāti un cīņassparu.

Tagad “Dinamo” dodas izbraukumā:  piektdien, 8. janvārī plkst. 16:00 Podoļskā spēle pret “Vitjazj” (Витязь, 13. vieta, 52 punkti), bet 10. janvārī plkst. 16:00 Maskavā – pret “Dinamo” (Динамо, 7. vieta, 73 punkti).