Rīgas "Dinamo" un "Lokomotiv" spēles epixodeGunāram Skvorcovam (vārtu priekšā) gan šī spēle nebija veiksmīga - viņš iedzīvotās traumā. Foto: Delfi

Rīgas «Dinamo» 3-2 «Lokomotiv»: vēl divi punkti pirms atpūtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL, Континентальная хоккейная лига) komanda Rīgas “Dinamo” ir aizvadījusi nu jau vairāk nekā trešdaļu no regulārā čempionāta kalendārā paredzētajiem mačiem un joprojām patīkami pārsteidz savus līdzjutējus.

Pēdējā laikā dinamieši pamanās pieveikt konkurentus Rietumu konferences turnīra tabulā, turklāt tas notiek pamatlaikā. Jaroslavļas “Lokomotiv” (Локомотив) komanda turnīra tabulā atrodas stabilā 4. vietā un tika uzskatīta par favorīti arī Rīgā. Tomēr šī bija ja ne labākā, tad veiksmīgākā “Dinamo” spēle šosezon. Pēc pirmajā trešdaļā iegūtā pārsvara – vārtus 5. un 6. minūtē guva attiecīgi Miķelis Rēdlihs (asistents Lauris Dārziņš) un Gints Meija (Sergejs Gimajevs/Сергей Гимаев un Emīls Ģēģeris), otrajā trešdaļā mājinieki atdeva jaroslavliešiem iniciatīvu un ļāva rezultātu izlīdzināt. Zinot, ka 3. trešdaļā Rīgas “Dinamo” bieži mēdz “izsēt” itin jestras spēles, patīkams pārsteigums bija 11 ar pusi minūtes pirms beigu sirēnas notikusī Rēdliha un Linusa Videla (Linus Videll) saspēle, pēc kuras pēdējais kā rotaļādamies guva vārtus, atkal izvirzoties līgas čaklāko vārtu guvēju saraksta galvgalī.

Tomēr joprojām virs Videla, kurš ar 24 spēlēs sakrātajiem 26 (13+13) punktiem līgā ir trešais rezultatīvākais spēlētājs, atrodas “Dinamo” aizsargs Metjū Majone (Mathew Maione) – viņam ir 27 (6+21) punkti un 2. vieta aiz Sanktpēterburgas SKA (CKA) uzbrucēja Ņikitas Guseva (Никита Гусев), kuram pēc aizvadītajām 23 spēlēm ir 29 (7+22) punkti.

Savukārt Rīgas “Dinamo” ar 24 mačos iegūtiem 23 punktiem (9 uzvaras pamatlaikā, vēl pa vienai – papildlaikā un noslēguma metienos, punkts par zaudējumu papildlaikā un 12 zaudējumi pamatlaikā) Rietumu konferences turnīra tabulā ieņem 7. vietu. Aiz dinamiešiem ar 21 punktu 24 spēlēs “iekārtojies” Podoļskas “Vitjazj” (Витязь), tik pat punktu, bet 25 spēlēs, ir Mika Indraša šīssezonas klubam Maskavas “Dinamo” (Динамо). 6. vietā ar 25 punktiem 24 spēlēs atrodas Soču komanda (ХК Сочи), par vienu aizvadīto spēli un vienu punktu vairāk ir Maskavas “Spartak” (Спартак) vienībai.

Gūto un zaudēto vārtu attiecība Rīgas “Dinamo” pašlaik ir 52-63. Par spīti Videla un Majones pūliņiem gūto vārtu ziņā rīdzinieki Rietumu konferencē ir tikai 9., toties zaudēto – 6. vietā.

Tagad “Dinamo” hokejisti varēs mazliet atvilkt elpu – 11 dienas spēles nav paredzētas. Bet nākamās nedēļas beigās jādodas kārtējā trīsspēļu izbraukumā. Otrdien, 13. novembrī plkst. 16.00 Ņižņekamskā dinamiešus gaidīs “Ņeftehimik” (Нефтехимик), ceturtdien, 15. novembrī plkst. 18.00 Ņižņijnovgorodā mūsu komanda cīkstēsies ar “Torpedo” (Торпедо), bet sestdien, 17. novembrī plkst. 16.00 Kazaņā paredzēta spēle pret “Ak Bars” (Ак Барс).

Novembra noslēgumu dinamieši pavadīs formāli mājās, tomēr ne gluži. Trešdien, 21. novembrī plkst. 19.30 “Arēnā Rīga” viesosies “Vitjazj”, piektdien, 23. novembrī plkst. 19.30 – Omskas/Balašihas “Avangard” (Авангард). Un pēc tam gaida divas “mājas” spēles Šveices pilsētā Cīrihē: pirmdien, 26. novembrī plkst. 20.30 pret Sanktpēterburgas SKA (CKA), bet trešdien, 28 novembrī plkst 20.30 – pret Maskavas CSKA (ЦСКА). Savdabīgs ievads trejspēļu izbraukumam decembra sākumā.