Lauris DārziņšLauris Dārziņš šajā spēlē "pielika roku" visu četru vārtu gūšanā. Foto no: skaties.lv

Rīgas «Dinamo» 4-3 «Vitjazj». Kapteiņa četri punkti

Kontinentālās hokeja līgas (KHL, Континентальная хоокейная лига) 13. sezona Rīgas “Dinamo” līdzjutējiem sākās ar visai karstām cerībām, kuras lielā mērā ir atvēsušas. Sākums mājas arēnā nav izvērties tik veiksmīgs, kā bija cerēts. Nulle punktu pēc pirmajām divām spēlēm nav tas, ko gaidījām. Divi pēc trim jau ir labāk. Redzēs, kas būs tālāk.

Pēc diviem zaudējumiem savās mājās “Dinamo” galvenajam trenerim Pēterim Skudram pamazām sāka svilt papēži. Vēl viena bezpunktu spēle būtu lieka oglīte, kura situāciju padarītu pagalam nepatīkamu. Tāpēc nav brīnums, ka mājinieki spēli pret Podoļskas “Vitjazj” (Витязь) iesāka daudz apņēmīgāk nekā iepriekšējās. Taču – ak vai! – 7. minūtē skaitlisko vairākumu izmantoja Kaspars Daugaviņš, pirmo reizi gūstot vārtus pret savu bijušo komandu un izvirzot viesus vadībā.

Tiesa gan, vēl šajā spēles posmā dinamieši to pašu izdarīja divreiz – mazākumā atstātās pretinieku komandas vārtsargu 12. minūtē pārspēja Konstantīns Komareks (asistenti Metjū Majone/Mathew Maione un Lauris Dārziņš), bet 19. minūtē – Zaks Mičels (Zack Mitchell) pēc Dārziņa un Miķeļa Rēdliha piespēlēm.

Otrās trešdaļas gandrīz pašā vidū Skudra nomainīja vārtsargu. Principā trešo vārtu zaudējumā Staņislavs Gaļimovs (Станичлав Галимов) drīzāk nespēja labot laukuma spēlētāju pieļauto rupjo kļūdu savā aizsadzības zonā, taču otrie vārti, kurus “Vitjazj” uzbrucējs guva no aizvārtes, uzmezdams ripu pa Gaļimova ribām, kuras nezin kāpēc atradās nepieklājīgā attālumā no karkasa, bija pilnībā uz viņa sirdsapziņas. Iļja Proskurjakovs (Илья Проскуряков) spēlē iesaistījās veiksmīgi, bet trešdaļas pēdējā minūtē Dārziņam atkal izdevās realizēt viena vīra pārsvaru.

Pirms trešās trešdaļas – līdzsvars, kurš neturpinājās ilgi, jo jau pirmajā minūtē pēc spēles atsākšanas vēlreiz rezulatīvs bija komandas kapteinis Dārziņš. Līdz pat spēles beigu sirēnai turpinājās visai staigns hokejs, kurā mājiniekiem bija vairāk izredžu rezultāta starpību palielināt nekā viesiem – izlīdzināt. Izņemot pēdējās divas minūtes, kad “Vitjazj” sešatā dzīvojās par mājinieku zonu, taču neko īsti bīstamu tā arī nespēja radīt. “Dinamo” guva savu KHL 13. sezonas pirmo uzvaru – 4-3 (2:1, 1:2, 1:0), bet kapteiņa Dārziņa kontā četri punkti.

Dinamiešiem atlikusi pēdējā mājas sērijas spēle – piektdien, 11. septembrī pret Ņižņekamskas “Ņeftehimik” (Нефтехимик).