• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Artis Ābols un Ģirts AnkipānsArtim Ābolam vēl ir cerība, turpretim Ģirts Ankipāns šajā līmenī reputāciju ir sabojājis neglābjami. Foto: "Dinamo" Rīga

Rīgas «Dinamo» atlaiž trenerus, tomēr turpinās «mocīties» KHL

Kontinentālā hokeja līga (KHL, Континентальная хоккейная лига) ir nolēmusi, ka KHL komandu algu „griesti” nākamajā sezonā būs 900 miljoni Krievijas rubļu (apmēram 12,18 miljoni eiro pēc kursa 03.03.2020.). Turklāt kārtējo reizi (iespējams, atkal tukši) draud, ka šie „griesti” būšot stingri.

KHL bosi noteikuši arī algu „slieksni”, t.i., nevienai no KHL komandām nedrīkstēs saviem spēlētājiem maksāt mazāk nekā kopumā 270 miljonus RUR (ap 3,66 milj. EUR). Vienīgajai Latvijas komandai šajā līgā Rīgas „Dinamo” lielākās grūtības varētu sagādāt tieši „slieksnis”, kas varētu kļūt par vēl vienu apstākli, kas mudina „Dinamo” vadību apsvērt iespējas dzīvei ārpus KHL.

Taču pagaidām Rīgas „Dinamo” kluba vadībai šāda doma, šķiet, nenāk ne prātā: otrdien tā paziņoja, ka neturpinās sadarbību ar pašreizējo „Dinamo” treneru kolektīvu. Nākamajā KHL sezonā komandai būšot citi treneri.

KHL 12. sezonā Rīgas „Dinamo” komanda sesto reizi pēc kārtas palika ārpus Gagarina kausa (Кубок Гагарина) izcīņas, pēc regulārā čempionāta ieņemot priekšpēdējo vietu gan Rietumu konferencē, gan visā līgā (par to sīkāk šeit).

Galvenais treneris šosezon bija Ģirts Ankipāns, viņam asistēja Edgars Masaļskis, Artis Ābols un Ronalds Ozoliņš, bet vārtsargus trenēja Juris Klodāns.

Rīgas „Dinamo” padomes un valdes paplašinātā sēde uzklausīja Ankipāna atskaites ziņojumu par aizvadīto sezonu, izvērtēja treneru darbu, spēlētāju komplektāciju, komandas spēļu taktikas un citu jautājumu risināšanā aizvadītajā sezonā un komandas sniegumu aizvadītajā sezonā novērtēja kā neapmierinošu.

24 klubu konkurencē „Dinamo"” ierindojās 23. vieta, ar līdz šim vismazāko punktu skaitu (41 punkts 62 spēlēs), vismazāk gūtajiem vārtiem (103), toties visvairāk zaudētajiem (187). Turklāt Rīgas „Dinamo” uzrādīja vissliktāko skaitlisko vairākumu visā līgā (11,0%) un visvājāko spēli skaitliskajā mazākumā (74,8%).

Ar to pietika, lai līdz šim visai iecietīgā padome nolemtu nepagarināt darba līgumus ar komandas treneriem, uzdodot valdei mēneša laikā iesniegt priekšlikumus par kandidātiem uz Rīgas „Dinamo” komandas galvenā trenera amatu.

Jautājums par to, vai Latvijas komandai ir mērķtiecīgi turpināt „mocīties” Krievijas organizētajā un uzraudzītajā līgā, kā jau rakstījām, apspriests netiek.

Tavs komentārs par rakstu: