• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Epizode no "Dinamo" spēles NovosibirskāPat līgas pastarītis dinamiešiem vienkārši "pārbrauca pāri". Foto: A.Lukin/sibsport.info

Rīgas «Dinamo» «copy-paste»: atgriešanās realitātē

Kontinentālās hokeja līgas (KHL, Континентальная хоккейная лига) komanda Rīgas “Dinamo” ir cietusi piecus bezpunktu zaudējumus pēc kārtas. Turklāt četri pēdējie ir tādi, it kā dinamieši būtu iegādājušies dīvainu “copy-paste” aparātu, kurš iestrēdzis un ražo vienu un to pašu mača scenāriju.

Tas notiek kopš pēdējās spēles “Arēnā Rīga” – dinamieši tajā zaudēja Astanas “Baris” (Барыс) komandai ar 3-7 (šeit). Zaudēja pēc principa “izliets spainis, sasmelts stops”. Diemžēl šis princips tika konsekventi ievērots sekojošajā izbraukumā, kurā “Dinamo” palika tukšā. Balašihā pret Boba Hārtlija (Bob Hartley) vadīto Omskas “Avangard” (Авангард) pēc otrās trešdaļas “Dinamo” zaudēja ar 0-4, Novosibirskā pret visas līgaas pastarīti “Sibirj” (Сибирь) – 0-5. Atbildes spēle Astanā sanāca tāds kā “vārgāks atlējums” – piecas minūres pirms spēles beigām “tikai” 0-3. Un visos šajos mačos Rīgas komanda pēkšņi pamodās, nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, viskautkā centās, taču allaž tas izrādījās par vēlu un par “īsu”: pret “Avangard” 2-5, pret “Sibirj 3-6, pret “Baris – 1-3.

Jāsaka, par laimi, “copy-paste” attiecas arī uz Linusu Videlu (Linus Videll) un Metjū Majoni (Mathew Maione), kuri vienīgie turpina “sprēgāt”, turklāt kā! Videls joprojām ir līgas labākais vārtu guvējs (11 iemestas ripas 15 spēlēs) un rezultatīvākais spēlētājs ar 21 (11+10) punktu. Savukārt aizsargs Majone ar 18 (4+14) punktiem ir ceturtais rezultatīvākais KHL spēlētājs, otrais labākais asistents un otrais rezultatīvākais aizsargs.

Bet Rīgas “Dinamo” pēc šīm bēdīgajām spēlēm brīnumainā kārtā ir izdevies palikt play-off zonā: ar 15 spēlēs iegūtiem 13 punktiem (6 uzvaras, vēl viens punkts par zaudējumu papildlaikā, 8 “nulles” zaudējumi) un vārtu attiecību 34-45 Rīgas komanda Rietumu konferencē ir noslīdējusi uz 8. vietu; tik pat punktu ir Maskavas “Dinamo” (Динамо) vienībai, kura aizvadījusi par vienu spēli vairāk.

Piektdien, 12. oktobrī plkst. 19.30 dinamieši atgriežas mājas arēnā, stājoties pretī Pekinas “Kuņluņ Red Star”. Svētdien, 14. oktobrī plkst. 17.00 Rīgā viesosies Vladivostokas “Admiral” (Адмирал) komanda, bet otrdien, 16. oktobrī plkst. 19.30 – Habarovskas “Amur” (Амур).

Nākamais izbraukums būs pret tiešajiem konkurentiem – Rietumu konferences komandām. Ceturtdien, 18. oktobrī plkst. 19.30 Maskavā gaidīs “Spartak” (Спартак), sestdien, 20. oktobrī spēle pret “Vitjazj” (Витязь), bet pirmdien, 22. oktobrī plkst. 18.30 – Helsinkos pret “Jokerit”.  

Tavs komentārs par rakstu: