Kārters Eštons gūst izšķirošos vārtusEštons gūst izšķirošos vārtus. Foto no: rusport24.ru

Rīgas «Dinamo» KHL jauno sezonu sāk ar uzvaru

1. septembrī ar tradicionālo Atklāšanas kausa (Кубок открытия) maču starēja  Kontinentālās hokeja līgas KHL (Континентальная хоккейная лига) 12. sezona. Pirmajā spēlē pērnā gada Gagarina kausa ieguvēja CSKA (ЦСКА) komanda Maskavā piekāpās finālistiem – Omskas “Avangard” (Авангард) hokejistiem.

Bet 2. septembrī pirmās šīssezonas spēles aizvadīja vēl 12 KHL komandas, tostarp Rīgas “Dinamo”, kas – joprojām Ģirta Ankipāna vadībā – “Arēnā Rīga” uzņēma Oļega Znaroka+Harija Vītoliņa vadīto Maskavas “Spartak” (Спартак) ar Mārtiņu Karsumu un Kasparu Daugaviņu sastāvā.

Znaroka un Vītoliņa ierašanās “Spartak” līdzjutējos ir izraisījusi neredzētu entuziasmu un milzu cerības, tomēr spartakieši pagaidām izskatās smagnēji. Praktiski visa spēle aizritēja ar mājinieku pārsvaru, tomēr teicams viesu vārtos bija Ņikita Bespalovs (Никита Беспалов), kurš pamatlaikā “kapitulēja” tikai vienreiz – kad lielo skaitlisko vairākumu 12. minūtē pēc Bena Māršala (Ben Marshall) un Davida Ulstrēma (David Ullström) saspēles “materializēja” Jakobs Berglunds (Jakob Berglund). Kristeram Gudļevskim darba bija krietni mazāk, tomēr arī viņš dažas reizes glāba komandu, līdz 32. minūtē arī viesi Mārtiņa Karsuma personā realizēja skaitlisko vairākumu.

Papildlaika 47. sekundē pēc Māršala un Laura Dārziņa saspēles vidējā zonā sarežģītā situācijā nonāca Bespalovs, un Kārteram Eštonam (Carter Ashton), turot nūju ar vienu roku, izdevās viņu apsteigt un “iebakstīt” ripu vārtos: 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0). Tādejādi “Dinamo” regulāro čempionātu sāk ar 2 punktiem.

Nākamā spēle “Dinamo” 4. septembrī Rīgā plkst. 19.30 pret Ņižņijnovgorodas “Torpedo” (Торпедо). Visu KHL spēļu kalendāru iespējams atrast šeit.