• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rīgas "Dinamo" pie CSKA vārtiemCSKA - "Dinamo" Rīga: ko tu stipram padarīsi... Foto no: slivsobytiy.ru

Rīgas «Dinamo»: piekto reizi garām izslēgšanas spēlēm. Kāpēc palikt KHL?

Kontinentālās hokeja līgas (Континентальная хоккейная лига, KHL) komanda Rīgas “Dinamo”, sezonas pēdējā spēlē Maskavā pret līgas līderi CSKA (ЦСКА) demonstrējot, iespējams, labāko spēles kvalitāti sezonā, nespēja ne reizi pārspēt mājinieku vārtsargu un piedzīvoja zaudējumu ar 0-3 (0-0, 0-2, 0-1), piekto sezonu pēc kārtas neiekļūstot Gagarina kausa (Кубок Гагарина) izcīņā.     

InfoTOP.lv

No 8. vietas Rietumu konferences turnīra tabulā “Dinamo” šķīra tikai viens punkts. Ņemot vērā to, ka Gagarina kausa pirmajā kārtā “Dinamo” pretiniece būtu tā pati CSKA komanda, labi vien ir. Tērēt prāvus līdzekļus četru maču sērijai, kurā “Dinamo” līdzjutēji lielākais, ko varbūt sagaidītu,– kādus ripu “armijnieku” vārtos? Ar to lai tagad nodarbojas “Vitjazj” (Витязь) hokejisti, kuriem ceļot maršrutā Podoļska – Maskava ir krietni lētāk.  

Mačs Maskavā nebija interesantāks par zirņu bārstīšana pret sienu. Lai arī CSKA neko nevajadzēja – līgas čemopiona tituls vienībai jau bija kabatā –, nepiepildījās cienījamā sporta komentētāja Jāņa Matuļa prognoze, ka CSKA ļaus “Dinamo” uzvarēt, jo Rīgā ir labāki “bāri un meitenes” nekā Podoļskā un Sočos. CSKA gan spēlēja “uz vienas slidas”, taču ne brīdi nebija iespaida, ka šī spēle varētu tikt “atdota”. Tas bija “Dinamo” 10. zaudējums pēdējās 10 savstarpējās spēlēs, šis sezonas bilance – divi “zāģi” un 0-8.

Turpretim CSKA sezonu beidza ar 10 uzvarētu spēļu sēriju un vismazāk ielaistajām ripām visā līgā – 75 zaudēti vārti 62 spēlēs. Vārtsargs Iļja Sorokins (Илья Сорокин) ir vienīgais starp kolēģiem, kas 11 spēlēs palicis “sausā”.

Kopumā KHL Rīgas “Dinamo” un CSKA komandas ir tikušās 29 reizes, un ne vienmēr mūsējiem klājies tik plāni. Piecreiz dinamieši ir uzvarējuši pamatlaikā, pa divām reizēm – papildlaikā un noslēguma metienos.  

Kopumā šī sezona Rīgas “Dinamo” ir bijusi viduvēja – bez šaubām, labāka nekā divas iepriekšējās, un tomēr... 62 punkti 62 spēlēs (50%) Rietumu konferencē devuši 9. vietu, visā līgā – 16. Gūtas 18 uzvaras pamatlaikā, 6 papildlaikā, vēl 2 – noslēguma metienos. 26 reizes mūsējie laukumu atstājuši bez punktiem, vēl 10 reizes – ar vienu punktu (6 par zaudējumu papildlaikā, 4 – noslēguma metienos). Gūto un zaudēto vārtu starpība 129-155, tātad mīnus 26. Mazāk ripu šosezon pretinieka vārtos šosezon ir spējušas iemest tikai piecas komandas. Toties zaudēto vārtu ziņā “Dinamo” dala 11.-12. vietu ar “Sočiem” (Сочи).

Piecas spēles “Dinamo” hokejisti ir aizvadījuši, nespējot gūt nevienus vērtus, sešus – neļaujot gūt vārtus pretiniekam. Hokejisti nopelnījuši kopumā 611 soda minūtes, un šajā ziņā līgā ir 12. vietā, rēķinot skalā “mazāk-vairāk”. Savukārt pretinieki spēlēs pret “Dinamo” sakrājuši kopumā 718 soda minūtes.

Noteikti varam sākt skumt, ka nākamsezon – par spīti zemajam lietderības koeficientam (-12) “Dinamo” sastāvā vairs nemanīsim īpatnējo un atraktīvo itāliešu-kanādiešu aizsargu Metjū Majoni (Mathew Maione), kurš ar 58 spēlēs gūtajiem 46 punktiem (11 vārti + 35 rezultatīvas piespēles) bija pārliecinoši otrais rezultatīvākais starp KHL aizsargiem. Mazliet lielāka iespēja, ka “Dinamo” sastāvā izdosies saglabāt zviedru uzbrucēju Linusu Videlu (Linus Videll) – viņš bija rezultatīvākais mūsu komandas sastāvā, 49 spēlēs sakrājot 48 (24+24) punktus un lietderības koeficienu +14.

Žēl būtu pazaudēt arī krievu vārtsargu Timuru Biļalovu (Тимур Билялов), kurš atbilstoši statistikas rādītājiem ir 11. līgā ar 93% atvairīto metienu, bet statistika šoreiz ir tikai daļa no vērtējuma – it sevišķi sezonas beigās Biļalovs brīžiem rādīja īstus brīnumus.

Visbeidzot, vēlreiz nākas paust šaubas par to, vai turpmāk Rīgas komandai būtu lietderīgi palikt KHL. Arī paši krievu eksperti atzīst, ka 10 gadu laikā līga nav kļuvusi neko spēcīgāka, drīzāk gan otrādi (sk,. piemēram, šeit). Skaidrs, ka lielākais ieguvums no Rīgas komandas iesaistīšanās KHL, ir pati komanda “Dinamo”, kurai pienācis laiks mainīt “rāmi”. Latvijas Hokeja federācijai kopā ar Baltijas valstu un Baltkrievijas kolēģiem vajadzētu pasteidzināt darbošanos ap Austrumeiropas hokeja līgu (AEHL), bet klubs tikmēr paralēli varētu sākt sarunas ar Zviedijas un/vai Somijas līgām – varbūtu “Dinamo” atrastos vieta tur. Kāpēc tik steidzīgi? Kaut vai tāpēc, lai bagātajām un būtībā ārpus jebkādiem noteikumiem eksistējošajām KHL komandām apgrūtinātu iespēju nolaupīt Majoni, Biļalovu, Videlu...

Krievijas oligarhu ambīciju saplosītā KHL pašlaik vairs nav diezcik pievilcīga.

Tavs komentārs par rakstu: