• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Epizode no Rīgas "Dinamo" un "Kuņluņ" spēlesŠosezon Rīgas "Dinamo" hokejisti pat uz sava laukuma bieži bija vienkārši neredzami. Foto no: top-bk.com

Rīgas «Dinamo» šosezon KHL «iecelta» priekšpēdējā vietā

Kontinentālā hokeja līga (KHL, Континентальная хоккейная лига) ir izziņojusi galīgo vietu sadalījumu 2019./2020. gada sezonā, kura tā arī netika pabeigta. Rīgas “Dinamo” komanda ir “iecelta” priekšpēdējā, 23. vietā. Pēdējā palikusi Minskas “Dinama” (Дынама).  

Vispirms jāpaskaidro principi, pēc kuriem tika nolemts apstiprināt KHL čempionāta beigu tabulu. Proti, visām komandām, kuras kvalificējās konferences pusfinālam, tika piešķirtas vietas no pirmās līdz astotajai, neprecizējot, kādas vietas kurai komandai piešķirtas, un minot tās krievu alfabēta secībā: Kazaņas “Ak Bars” (Ак Барс), Nursultanas “Baris” (Барыс), Maskavas “Dinamo” (Динамо), Helsinku “Jokerit”, Ufas “Salavat Julajev” (Салават Юлаев), Novosibirskas apgabala “Sibirj” (Сибирь), Sanktpēterburgas SKA (СКА) un Maskavas CSKA (ЦСКА). Tādejādi līdzjutējiem ir izvēle: vai nu uzskatīt, ka šosezon čempiona nav (kā tas ir oficiāli), vai arī tie ir veseli astoņi.

No devītās līdz 24. vietai “sadalītas pēc sportiskā principa” atbilstoši KHL Sporta reglamenta 24. panta 7.-8. punktam, kas paredz komandu sarindošanu pēc ieņemtās vietas regulārajā čempionātā. Līdz ar to Rīgas “Dinamo” tika “ievietota” priekšpēdējā, 23. vietā. Tas gan būtu noticis arī tad, ja Gagarina kausa (Кубок Гагарина) izcīņa tiktu pabeigta.

KHL uzsver: tā kā nav iespējams turpināt čempionātu, čempiona un godalgoto vietu ieguvēju noteikšana, pamatojoties uz pirmā posma rezultātiem, kā arī uz jebkāda reitinga pamata “neatbilst sportiskajam principam”.

Pati KHL apliecina, ka “nav objektīvu un taisnīgu kritēriju, lai noteiktu KHL 2019./2020.gada sezonas godalgoto vietu ieguvējus.” Lai arī uz vienu no vājākajām līgas komandām Rīgas “Dinamo” šī piebilde neattiecas, tas vērtējams kā vēl viens “akmentiņš KHL dārziņā” un arguments par labu tam, ka Rīgas hokeja komandai sen laiks meklēt iespējas startēt citā līgā (Čehijā, Zviedrijā, Somijā?) vai kopā ar, piemēram, Igauniju, Lietuvu, Baltkrieviju, Ukrainu un, iespējams, Poliju, organizēt pašiem savu līgu.

Tavs komentārs par rakstu: