• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rīgas dome Briselē pieprasījusi Kohēzijas politiku visiem ES reģioniem pēc 2020.gada.Rīgas dome Briselē pieprasījusi Kohēzijas politiku visiem ES reģioniem pēc 2020.gada. Foto: INFOTOP.LV

Rīgas dome Briselē pieprasījusi Kohēzijas politiku visiem ES reģioniem pēc 2020.gada

LETA

Rīgas dome kopā ar vēl 10 Eiropas galvaspilsētām 7.Kohēzijas forumā Briselē pieprasījusi Kohēzijas politiku visiem Eiropas Savienības (ES) reģioniem un teritorijām pēc 2020.gada, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Forums vienkopus pulcēja vairāk nekā 700 dalībnieku - augsta līmeņa pārstāvjus no Eiropas institūcijām, valstu un pašvaldību vadībām, reģionālām iestādēm, ekonomiskos un sociālos partnerus, kā arī nevalstisko organizāciju (NVO) un akadēmisko aprindu pārstāvjus.

Lai uzlabotu Kohēzijas politikas dokumentu izstrādi laika posmam pēc 2020.gada, Rīgas dome sadarbībā ar Berlīni, Londonu, Prāgu, Vīni, Briseles reģionu, Budapeštu, Helsinkiem, Parīzes reģionu, Brandenburgas reģionu un Varšavu pasākumā iesniedza Reģionu komitejas prezidentam dokumentu ar ieteikumiem nākamā perioda Kohēzijas politikas veidošanai.

Dokumentā ir apkopoti ieteikumi Kohēzijas politikas uzlabošanai, norādot uz nepieciešamību uzlabot ES galvaspilsētu un to reģionu iedzīvotāju dzīves kvalitāti, vienkāršot administratīvos Kohēzijas politikas ieviešanas mehānismus kā arī uzlabot Eiropas Savienības darbības tēlu.

Dokumenta ietvaros galvaspilsētas un to reģioni pieprasa Kohēzijas politiku visiem ES reģioniem un teritorijām pēc 2020.gada, Kohēzijas politiku ar budžetu, kas atbilstu problēmām, ar kurām saskaras Eiropa. Tāpat tiek pieprasīts atbalstīt Kohēzijas politiku, kas ietver spēcīgu pilsētu teritoriālo dimensiju, ņemot vērā funkcionālo pilsētu un piepilsētu teritoriju nozīmi. Pieprasīts reāls kopīgs noteikumu ieviešanas kopums visiem ES fondiem, kā arī stingrs atbalsts administratīvā sloga un pārmērīgas regulēšanas ievērojamai samazināšanai.

Dokumentā arī norādīts, ka dotācijām un aizdevumiem ir dažādi mērķi, tādēļ pilsētām un reģioniem ir tiesības izlemt par atbilstoša instrumenta izvēli konkrētās situācijās. Tāpat dokumentā ieteikts ņemt vērā Eiropas teritoriālās sadarbības lielo nozīmi, aicinot ES institūcijas pieņemt jaunos noteikumus ne vēlāk kā līdz 2019. gada vidum.

Tavs komentārs par rakstu: