• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
E-talonu automāts.Kopumā jāsaka, ka biļešu sistēma kļūs daudz vienkāršāka. Foto: riga.lv

Rīgas dome maina sabiedriskā transporta biļešu cenas

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja ir atbalstījusi Rīgas sabiedriskā transporta biļešu reformu, kas paredz palielināt viena brauciena biļetes cenu, bet samazināt cenu mēnešbiļetēm.     

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Viena brauciena maksa tiks noapaļota no pašreizējiem 1,15 eiro uz 2 EUR jeb palielināsies par nepilniem 74%. Tiesa, tā būs nopērkama tikai pie 22. maršruta (no un uz Rīgas lidostu) autobusa vadītāja. Pārējos maršrutos pārvietošanās notiks ar laika biļetēm, kuru cena būs par30% augstāka nekā šobrīd.

Pašlaik spēkā esošie kopumā 135 biļešu veidi tiks optimizēti sešos.

1) Viena brauciena biļete – 2 EUR;

2) 90 minūšu brauciena biļete – 1,5 EUR;

3) 24 stundu biļete – 5 EUR;

4) Trīs dienu biļete – 8 EUR;

5) Piecu dienu biļete – 10 EUR;

6) Mēnešbiļete – 30 EUR.

Tādejādi mēnešbiļetēm, kuras būs derīgas visos pašvaldības sabiedriskā transporta veidos un gan darbdienās, gan brīvdienās un svētku dienās, cena samazināsies par 40% – no pašreizējiem 50 EUR uz 30 EUR.

Līdz ar to Rīga izlīdzināšot situāciju ar citām Baltijas valstu galvaspilsētām.

Tiks saglabātas līdzšinējās atlaides, piemēram, studentiem, pedagogiem un medicīnas personālam būs spēkā 50% atlaide mēnešbiļetēm. Tas gan nozīmē, ka atsevišķām pasažieru kategorijām – piemēram, pedagogiem un studentiem – brauciena maksa pieaugs. Pašlaik pedagogiem vienā maršrutā mēnešbiļete visām dienām maksā 10 EUR, bet mēnešbiļete darbdienām – 8 EUR. Turpmāk būs tikai viena veida mēnešbiļetes, minētajai grupai ar 50% atlaidi – 15 EUR. Līdzīga situācija ir arī studentiem, kuri vienā maršrutā var nopirkt mēnešbiļeti par 10 EUR. Turpmāk tā maksās 15 EUR.

Izmaiņas neskars tās pasažieru kategorijas, kam piešķirtas 100% atlaides. Līdz ar to arī turpmāk seniori, skolēni un cilvēki ar invaliditāti Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas. Savukārt jaunums būšot 100% brauciena atlaide strādājošajiem pensionāriem.

Kā deputātus informēja “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa, paaugstinot viena brauciena biļetes cenu, tā pietuvosies viena brauciena pašizmaksai, kas pašlaik esot 2,04 EUR. Ja pasažieru struktūra nemainītos, tad, ieviešot jauno biļešu sistēmu, “Rīgas satiksmes” ieņēmumi varētu pieaugt par aptuveni miljons eiro gadā.

Jauno biļešu sistēmu plānots ieviest no šā gada 31. decembra. Tas tiek darīts ar nolūku, jo gadu mijā Rīgā sabiedriskais transports ir bez maksas. Līdz ar to tikšot iegūtas trīs naktis, kuru laikā visās biļešu tirdzniecības vietās varētu pagūt ievadīt jaunos datus un no 2. janvāra jaunā sistēma varētu sākt strādāt.

Innusa sola, ka plānots noteikt 60 dienu pārbaudes laiku, kurā darbosies vēl vecās biļetes, kas iegādātas līdz 31. decembrim.  

Tavs komentārs par rakstu: