• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
RD izkārtneRātsnamā palikusi tikai Rīgas domes ēna. Foto no: aprinkis.lv

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas būs 25. aprīlī!

Valsts prezidents Egils Levits nevilcinoties, jau pirmajā Satversmes atļautajā dienā ir parakstījis Rīgas domes atlaišanas likumu, informē Valsts prezidenta kanceleja. Tas nozīmē, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas varēs notikt 25. aprīlī.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

24. aprīlī ir iznācis iznācis “Latvijas Vēstneša” ārkārtas numurs, kurā likums ir izsludināts. Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Saskaņā ar likumu Rīgas domes vēlēšanas notiks pirmajā sestdienā pēc diviem mēnešiem no likuma spēkā stāšanās dienas – 25. aprīlī, kas kā iespējamais datums izskanēja jau iepriekš.

Tiesa, partija „Saskaņa” ir paziņojusi, ka tā nolēmusi likumu apstrīdēt Satversmes tiesā (ST). „Saskaņa” argumentē ar to, ka Rīgas dome tikusi atlaista pretlikumīgi, jo „principiālais” vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Juris Pūce likuma pamatojumā ir saglabājis paša „izloloto” visai šķidro atlaišanas ieganstu – atkritumu apsaimniekošanas krīzi galvaspilsētā.

Tomēr maz ticams, ka ST nolēmums ārkārtas vēlēšanas Rīgā aizkavēs.

Info TOP.lv jau rakstīja, ka līdz ar RD atlaišanu varu galvaspilsētā pārņem pagaidu padome, kas pildīs likumos paredzētās domes funkcijas un darbosies līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētā dome.  Par pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāju kļūst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Edvīns Balševics, viņa vietnieku – Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktors Artis Lapiņš, bet administrācijas locekļa amatā stājas Tieslietu ministrijas Juridiskā departamenta direktora vietnieks Aleksejs Remesovs.

Tavs komentārs par rakstu: