• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Līga Spunde, “Klusā daba ar datorpeliLīga Spunde, “Klusā daba ar datorpeli”, 2022. Publicitātes foto: Rīgas Fotogrāfijas biennāle

Rīgas Fotogrāfijas biennāles fokusā šogad – izolācijas stāvoklis

No 21. aprīļa līdz 10. jūlijam Rīgas izstāžu zālēs un pilsētvidē risināsies Rīgas Fotogrāfijas biennāle. Šā gada notikumu programmas galvenais fokuss ir izolācijas stāvoklis un tā dažādās izpausmes un ietekme, informē lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Astoņās starptautiskās izstādēs un plašā izglītības pasākumu programmā biennāles mākslinieki un kuratori aicinās apmeklētājus apskatīt izolācijas būtību iespējami dažādās nozīmēs un no jauna mācīties lasīt informāciju, ko mums sniedz attēls.

“Pēdējo divu gadu laikā dzīve izolācijā jeb nokāpšana sevī ir kļuvusi par mūsu jauno realitāti. No citas puses, bez pandēmijas to veicina arī straujā tehnoloģiju attīstība, jo izolācijas stāvoklis cilvēkam ļauj izrauties no klātesamības visam un visur, radot sev tīkamu draugu loku un iedomu tēlus pašu radītā vidē. Ko izolācijas stāvoklis mums nodara vai tieši otrādi – varbūt piedāvā?” temata aktualitāti skaidro Inga Brūvere, Rīgas Fotogrāfijas biennāles vadītāja un viena no izstāžu kuratorēm.

Biennāles centrālā izstāde “Ekrāna ēra III: Klusā daba” turpinās 2018. gadā aizsākto izstāžu ciklu par tehnoloģiju ietekmi uz mūsdienu cilvēka un sabiedrības attīstību. Grupas izstādē piedalīsies 11 mākslinieki no Latvijas, Ziemeļvalstīm, Eiropas un Dienvidāfrikas, un tā būs apskatāma izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu iela 3) no 22. aprīļa līdz 12. jūnijam.

Aprīlī izstādes tiks atklātas arī “Rīgas mākslas telpas” Intro zālē un kultūrvietā “Smilga” (Eduarda Smiļģa iela 37).

Savukārt maijā un jūnijā durvis biennāles apmeklētājiem vērs arī Latvijas Fotogrāfijas muzejs, galerija “Look!” (Ģertrūdes iela 62A) un “ISSP Galerija” (Marijas iela 13), kā arī vēl viena izstāde tiks atklāta “Rīgas mākslas telpas” Intro zālē.

Viena no pamanāmākajām biennāles norisēm ir tā sauktā intervence pilsētvidē jeb izstāde, kas izvietota Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās. Šogad māksliniece Kristīne Krauze-Slucka pilsētas iedzīvotājus un viesus rosinās pārdomāt savu attēlu lasītprasmi un pētīs digitālās vides ietekmi 10 pieturvietās laika posmā no 6. līdz 19. jūnijam.

Tavs komentārs par rakstu: