• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ronalds NeimanisRNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis neuzskata, ka krīzes apstākļos labākais veids, kā palīdzēt cilvēkiem, ir atteikties no peļņas. Foto: TV3

«Rīgas namu pārvaldnieks» atjauno līgumsodus un aicina maksāt avansā

Šis nu ir gadījums, kas skaidri apliecina: gaidot jauno apkures sezonu, dažiem bāleliņiem ir derīgi apsēsties un nedomāt. Piemēram, tiem, kas – paši pelnīdami nesliktu piķi – cenšas “atvieglot” vienkāršo mirstīgo dzīvi nākamajā apkures sezonā.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Palaikam šiem prāta vingrojumiem rezultāts ir ķēmīgs. Tā galvaspilsētas lielākais namu apsaimniekotājs – SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) – pieņēmis lēmumu no 1. jūlija atjaunot līgumsoda jeb nokavējuma procentu piemērošanu. Nu skaidrs, ka tas mudinās cilvēkus plēsties pušu, bet rēķinus maksāt kārtīgi. Protams, protams, RNP te esot tīrs kā eņģelīc – ko ta to pašu izdarījuši ij AS “Rīgas siltums”, ij SIA “Rīgas ūdens”. Nu dabiski, ka iestājas domino efekts, tas taču ezītim skaidrs!

Uz visu “Covid-19” pandēmijas periodu RNP bija atcēlis līgumsoda jeb nokavējuma procentu piemērošanu saviem klientiem un esot bijis gatavs tos nepiemērot arī turpmāk, bet tie maitas, tie maitas...

Vārdu sakot, lai atvieglotu rīdzinieku dzīvi, RNP tomēr ir izštukojis aumež efektīvu lietu – aicināt savus klientus maksāt avansā! Skaidrs, ka iepriekšējais aicinājums – veikt namu siltināšanu – faktiski izskanēja tuksnesī, jo pavisam maz izrādījās tādu drosminieku, kas pašreizējās inflācijas apstākļos riskētu vēl arī apkrauties ar kredītsaistībām. Tāpēc ņemiet nu par labu to pašu, kas ir! 

Iepriekšējo apkures sezonu RNP klienti ir noslēguši ar 2,2 miljonu eiro kopējo parādu, un tas ir par 3,2% mazāk nekā iepriekšējās apkures sezonas beigās! No šā būtībā pozitīvā fakta RNP acīmredzami ir izdarījis šķību secinājumu – sak, re, kā, mīlīši, ja piespiežas un sāk, piemēram, mazāk rīt vai vairāk čāpot kājelēm, var arī komunālos rēķinus pacelt!

Tāpēc lai ar kaulainu aci pārskata savu izšķērdīgo dzīvesveidu. Bet mēs pamudināsim, ai, kā pamudināsim!

Tas, ka savā būtībā sociāls uzņēmums, kāds pavisam noteikti ir RNP, pērn ir strādājis ar 4,1 miljonu peļņu, bet tā apgrozījums, salīdzinot ar 2020. gadu, palielinājies par 10%, nav jāņem vērā. Tā ir RNP un Rīgas domes darīšana. Un tikai!

Nebūs tak tā, ka RNP rosīšanās ir saistīta ar Rīgas domnieku plāniem dāsni paaugstināt savu darbinieku algas (šeit). Eita nu – vai tad viņi nav cilvēki un viņiem ar’ nevajag kādu nebūt kompensāciju strauji augošajai dzīves dārdzībai!

Tavs komentārs par rakstu: