• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Stabiņi virs kanalizācijas lūkasnaudu var tērēt arī tā. Un var pat uzskatīt, ka tas ir normāli. Foto no: la.lv

Rīgas šāgada budžets «deg». Ķirsis vaino Ušakovu

Palēnām, pamazām, uzliekot, notīrot, novācot satiksmes gausināšanas stabiņus, regulāri inspicējot ielu bedres un izdzenot uzņēmumus no velozonām, jau tagad Rīgas dome ir iztērējusi visu ielu uzturēšanai paredzēto naudu un mēgina ko nebūt izskrāpēt arī ziemai, ziņo lsm.lv. 

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Par laimi, pašreizējai, savējai galvaspilsētas domei ir stingrs attaisnojums. Tā nav nemākulība, nav karsta vēlēšanās izkalpoties vienai nelielai sabiedrības grupai, galu galā, nav pašu pieļautās plānošanas un naudas tērēšanas kļūdas. Viens no trim Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekiem, tieši par satiksmes infrastruktūru atbildīgais Vilnis Ķirsis iz premjera partijas “Jaunā vienotība” ir pārliecināta: “Mēs aizvien esam smagā deficīta režīmā. Mums joprojām ir tas mantojums, ko esam saņēmuši, ir gaužām bēdīgs.” Īsāk sakot, visās pašreizējās nedienās Rīgā ir vainojams sen Briselē sēdošais Ušakovs!

Nu, cilvēki bez atmiņas traucējumiem var mierīgā garā salīdzināt, kāda bija Rīga 2019. gadā, pēc tam 2020. gada vasarā, un kāda tā ir tagad. Iespējams, dažiem tagadējā patiks labāk, var būt, ka kāds atradīs zināmu šarmu arī pērn Ģertrūdes ielā bruģī iebrukušajās automašīnās, bet citiem kārtība pilsētā labāka liksies agrāk – tas, tā teikt, gaumes jautājums.

Taču šobrīd, gandrīz gadu pēc tam, kad savējo triumvirātu jeb valdības iecelto pagaidu administrāciju ir nomainījusi savējā dome, gadu un desmit mēnešus pēc tam, kad nīstā dome ir padzīta, divus gadus un piecus mēnešus pēc tam, kad uz Briseli pārcēlies Rīgas kauns un negods Nils Ušakovs (cerams, ka Eiroparlamentā viņu ievēlēs vēl un vēl, un vēl...), mana mīļā Rīga, maigi izsakoties, attīstās stipri bremzēti. Ja to vispār var saukt par attīstību. Toties nauda, kā redzam, tiek tērēta ar plašu atvēzienu.    

Rīgas domes nozaru komitejas esot sākušas izsvērt departamentu sagatavotos budžeta grozījumus. Rātsnama galvenie politiemītnieki jau paziņojuši, ka naudas papildu tēriņiem neesot, tāpēc departamentiem atļauts vien pamainīt izdevumu pozīcijas iepriekš nolemtā budžeta apjomos. Interesanti, ka galvaspilsētas ielu lāpīšanai paredzētā nauda jau esot iztērēta. Savādi gan – tā arī īsti neesmu pamanījis nekādus vērienīgus ielu remontdarbus.

Rīgas pilsētas budžets pēdējos gadus stabili turas aptuveni viena miljarda eiro apmērā.

Lai kā mēs vērtētu pagaidu administrācijas darbu, 2020. gadu galvaspilsēta noslēdza ar 130 miljonu eiro uzkrājumu. Vairāk nekā skaidrs, ka no šā uzkrājuma vairs nav ne smakas! Kā tad tā, ja pats galvenais rīdzinieks, kurš ir gan progresīvs, gan par,– Mārtiņš Staķis – priecājas, ka šā gada ieņēmumi “pildās absolūti tā, kā ir plānots. Tuvu pie 100%. Iedzīvotāju ienākumu nodoklis pat bija nedaudz virs.” Pavisam cita dziesma ir par tēriņiem. Bet nepārmetīsim tik ļoti savējam Staķim! Tā naudiņa tak, sasodīts, burtiski birst caur pirkstiem.

Piemēram, iepriekš plānotā nauda ielu uzturēšanai kaut kā nejauši iztērējusies vairākus mēnešus pirms gada beigām, tāpēc Satiksmes departaments šim mērķim papildus prasot vairāk nekā 4 miljonus eiro. Kā nu ne, nāks ziema, satiksmes gausināšanas stabiņi apledos un zaudēs elastību.

Ak, no ielām būs jāaizvāc sniegs? Eita nu! Pagājšziem iztikāt tāpat! Nokusa tak! 

Tavs komentārs par rakstu: